Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія D-Orbit уклала з ЄКА контракт на видалення космічного сміття на суму € 2,2 млн

Британська філія компанії D-Orbit підписала контракт з Європейським космічним агентством (ЄКА) на суму € 2,197 млн на розробку та перевірку на орбіті обладнання «Deorbit Kit». Угода є частиною Програми космічної безпеки ЄКА.

«Deorbit Kit», комплект для виведення з експлуатації – це автономний комплект обладнання, яке можна використовувати з КА будь-якого розміру. Індивідуальний комплект дозволяє космічним апаратам виконувати руховий маневр при виведенні з експлуатації по закінченню місії. Його також можна використовувати у разі поломки КА, навіть якщо він не реагує. Комплект і ноу-хау, які будуть розроблені, будуть використовуватися в майбутньому для установки на супутниках, які вже знаходяться в космосі, повідомила D-Orbit.

Компанія очолить консорціум, який включатиме компанії Airbus Defense and Space, ArianeGroup, GMV Innovating Solutions та Optimal Structural Solutions, для розробки цього обладнання. Комплект Deorbit спочатку буде встановлений на VESPA (адаптер вторинного корисного навантаження ракети Vega).

Першим етапом розробки пристрою є проектування верхньої частини VESPA. Цей апарат може стати пусковим адаптером для місії ЄКА ClearSpace-1, запланованої на 2025 рік.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України