Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Європейське космічне агентство співпрацює з ЄС щодо безпечного підключення

Захист європейських громадян від кібератак, які можуть призвести до перебоїв у постачанні життєво важливих ресурсів, таких як електроенергія, вода та потік важливої інформації, є життєво важливим у сучасному цифровому світі.

21 вересня Європейське космічне агентство (ЄКА) та Європейська комісія (ЄК) підписали угоду про використання космічного простору для сприяння забезпеченню безпеки інформації.

Угода передбачає створення угруповання супутників, які за підтримки наземної інфраструктури для передачі інформації використовуватимуться європейськими урядами та підприємствами для забезпечення безпечної передачі конфіденційної інформації.

Система під назвою «IRIS2», що означає «Інфраструктура для стійкості, взаємозв’язку та безпеки за допомогою супутника» (“Infrastructure for Resilience, Interconnectivity and Security by Satellite”), сприятиме цифровій автономії та стане стратегічним активом ЄС.

Згідно з 12-річною угодою, ЄКА працюватиме з космічними компаніями в ЄС для розробки та перевірки на орбіті угруповання IRIS2 від імені Європейської комісії.

IRIS2 буде використовувати передові технології для забезпечення безпеки європейської інформації. Очікується, що перші супутники та наземні станції системи будуть введені в експлуатацію до кінця 2027 року відповідно до контракту, який буде підписаний у 2024 році.

ЄКА та ЄС протягом десятиліть є близькими партнерами в освоєнні космосу. ЄКА спроєктувало та розробило елементи космічної програми ЄС, включаючи систему Galileo – з її угрупованням з 28 супутниками і глобальними наземними станціями – які разом забезпечують високоточну, гарантовану систему глобального позиціонування під цивільним контролем, а також угруповання супутників Copernicus для ДЗЗ, які передають дані для покращення управління навколишнім середовищем, розуміння та пом’якшення наслідків зміни клімату та забезпечення цивільної безпеки. ЄКА також створило європейську супутникову навігаційну систему ЄС для літаків.

Тімо Песонен, генеральний директор Директорату оборонної промисловості та космосу Європейської комісії, сказав: «Я вітаю підписання угоди про внесок з ЄКА. Агентство відіграватиме важливу роль у підтримці Комісії у розробці та перевірці системи IRIS2. Забезпечення зв’язку – це важливе стратегічне завдання, вирішення якого ознаменує наступні десятиліття. Європі потрібно діяти швидко, якщо вона не хоче залишитися позаду, та захистити свій цифровий суверенітет і стійкість суспільства».

Йозеф Ашбахер, генеральний директор ЄКА, сказав: «Незалежний доступ до безпечного космічного зв’язку має важливе значення для європейців, щоб насолоджуватися величезними, але часто непомітними перевагами, які космос приносить у повсякденне життя на Землі. ЄКА пишається тим, що тісно співпрацює з Європейською комісією, щоб гарантувати, що космос покращує життя європейських громадян, а також сприяти розвитку сильної та стійкої європейської космічної економіки».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України