Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія ArianeGroup інвестує ще € 27 млн в компанію MaiaSpace

Відповідно до відкритої інформації, 27 червня 2023 року французька компанія ArianeGroup завершила інвестицію у свою дочірню компанію MaiaSpace у розмірі € 27 млн. У документації зазначено, що MaiaSpace випустила додаткові 6,75 мільйона акцій у рамках угоди.

Компанія MaiaSpace, заснована наприкінці 2021 року, працює над досягненням амбітної мети першого запуску своєї ракети-носія Maia у 2025 році. Maia є частково багаторазовою двоступеневою ракетою, яка буде здатна доставляти 500 кг на орбіту, коли перший ступінь буде повернуто, і 1500 кг з одноразовим першим ступенем.

Інвестиції в розмірі € 27 млн відбулися менш ніж через 8 місяців після того, як ArianeGroup вклала € 6 млн в MaiaSpace. Однак ця остання інвестиція свідчить про значний вотум довіри до роботи, яка виконується на підприємстві.

У 2022 році MaiaSpace повідомила про загальні витрати трохи менше € 3,5 млн. За такої ставки інвестиції в € 27 млн забезпечать компанії кілька років стабільної роботи. Однак компанія, швидше за все, прискорить свою виробничу діяльність і наймання, оскільки наближається до запланованого на 2025 рік першого запуску РН Maia.

Нещодавно компанія завершила кріогенне випробування прототипу другого ступеня РН Maia. Компанія також виготовляє другий прототип, який буде використано для тестування із запуском двигуна, яке заплановано на початок 2024 року.

Будучи дочірньою компанією ArianeGroup, MaiaSpace використовує ключові технології, розроблені її материнською компанією. Maia використовуватиме ракетний двигун Prometheus, який ArianeGroup розробляє за контрактом ЄКА. ArianeGroup успішно завершила перше випробування двигуна Prometheus у червні 2023 року.

Окрім Prometheus, MaiaSpace також використовує роботу ArianeGroup над багаторазовим прискорювачем РН Themis, який також працюватиме на Prometheus. У зв’язку з цим MaiaSpace уважно стежитиме за першими випробуваннями Themis, які мають розпочатися у 2024 році.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України