Основну партію закупівель засобів другого покоління для системи Galileo, розпочату минулого літа, завершено, внаслідок чого система готова до етапу перевірки на орбіті (In Orbit Validation).
1 червня, після відкриття Європейської навігаційної конференції (ENC), директор Європейського космічного агентства (ЄКА) з навігації Хав’єр Бенедикто (Javier Benedicto) запросив компанії Thales Alenia Space (Італія), Airbus Defence and Space (Німеччина) та Thales Six GTS (Франція) підписати відповідні контракти, що розпочинають системну інженерну підтримку засобів наступного покоління для європейської навігаційної супутникової системи.
Сьогодні, маючи 28 супутників на орбіті, Galileo є найточнішою у світі супутниковою навігаційною системою, яка забезпечує метрову точність понад чотирьом мільярдам користувачів у всьому світі. Наразі планується запустити ще 10 супутників Galileo, після чого очікується, що перший із супутників Galileo другого покоління (G2) з розширеними можливостями почне приєднуватися до угруповання в найближчі роки.
У травні 2021 року були укладені контракти на будівництво супутників з Thales Alenia Space (Італія) та Airbus Defense & Space (Німеччина) для створення двох незалежних сімейств супутників (загалом 12 супутників G2), а також окремі контракти з Safran Electronics & Defense – Navigation & Timing (Франція) та Leonardo (Італія) на створення та розміщення на борту надточних атомних годинників.
Після нової партії закупівель влітку 2022 року всі інші фундаментальні будівельні блоки для системи Galileo другого покоління тепер готові до створення європейською промисловістю, як-от стенди для тестування системи, її наземний сегмент та інженерне забезпечення.
ЄКА, діючи від імені Агентства Європейського Союзу з космічної програми (European Union Agency for the Space Programme, EUSPA) як головний орган з проєктування та розробки системи Galileo, протягом останніх місяців уклало контракти на суму до € 1 млрд, що наближає загальні зобов’язання Galileo другого покоління до € 3 млрд у цій фінансовій структурі.
У зв’язку з тим, що європейське співтовариство супутникової навігації зібралося в Європейському центрі космічних досліджень і технологій (ESTEC) ЄКА в Нідерландах на щорічну Європейську навігаційну конференцію (ENC), яку цього року організовує Нідерландський інститут навігації (NIN) на тему стійкості, ЄКА під час відкриття сесії надало оновлену інформацію щодо розробки засобів другого покоління для системи Galileo та запросило всіх промислових партнерів, які виступають у ролі головних у діяльності G2: Thales Alenia Space (Італія), Airbus Defense & Space (Німеччина), GMV (Іспанія), Thales Alenia Space (Франція), Thales Six GTS (Франція), Tecnobit (Іспанія), Leonardo (Італія) і Safran Electronics & Defence – Navigation & Timing (Франція).
Нарешті, представники Thales Alenia Space (Італія), Airbus Defense & Space (Німеччина) і Thales Six GTS (Франція) підписали чотири контракти на системне проєктування та технічну допомогу (system engineering and technical assistance, SETA), зібравши ключових європейських експертів для надання допомоги ЄКА в таких сферах, як інженерія, зв’язок та ефективність, цілісність збірки та перевірка, безпека та послуги PRS (Public Regulated Service).
В даний час виробники майже завершили свою роботу, і найближчими тижнями буде укладено ще два контракти на проведення випробувань системи безпеки та системи PRS.
Нові супутники, які вперше будуть використовувати електричну рушійну установку і оснащені потужнішою навігаційною антеною, включатимуть шість (а не чотири) удосконалених атомних годинників, а також міжсупутникові канали зв’язку, що дозволить їм зв’язуватися і звірятися один з одним. Ними можна буде керувати з підвищеною швидкістю передачі даних до землі та від неї, і вони працюватимуть на орбіті протягом 15 років.
Крім того, повністю цифрові корисні навантаження G2 розробляються таким чином, щоб їх можна було легко переконфігурувати на орбіті, що дозволяє їм активно реагувати на потреби користувачів, що змінюються, за допомогою нових сигналів і послуг.