Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Європейська комісія та Велика Британія Спільна уклали угоду про співпрацю за програмами Horizon Europe та Copernicus

7 вересня Європейська комісія та уряд Великої Британії повідомили про завершення переговорів та досягнення принципової згоди щодо асоціації Великої Британії з програмами Horizon Europe та Copernicus у рамках Угоди про торгівлю та співпрацю.

Це знаковий момент для наукового та космічного співробітництва між ЄС та Великою Британією.

Асоціація з Horizon Europe сприятиме подальшому зміцненню та поглибленню зв’язків між науковими спільнотами Великої Британії та ЄС, сприятиме інноваціям і дозволить дослідникам працювати разом над глобальними викликами від клімату до здоров’я. Уряд Великої Британії та Європейська комісія з нетерпінням чекають на можливість співпраці між дослідниками, у яких Сполучене Королівство та ЄС мають взаємний інтерес, зокрема у нових технологіях.

Асоціація Великої Британії з програмою Copernicus надасть їй доступ до найсучасніших можливостей моніторингу Землі та послуг програми. Приєднання Великої Британії до програми Copernicus відбувається у вирішальний момент, коли космічна інфраструктура Copernicus та її інформаційні служби розвиваються далі, а їхній внесок у розуміння та реагування на виклики, пов’язані з навколишнім середовищем і зміною клімату, є важливішими, ніж будь-коли.

Велика Британія також отримала доступ до послуг ЄС з космічного спостереження.

Згідно з укладеною угодою, Сполучене Королівство не буде сплачувати асоціаційні внески за час, коли воно було виключене з угоди, заявив британський уряд. Він почне платити в Horizon із січня 2024 року.

Єврокомісія заявила, що угода «повністю відповідає» торговельній угоді сторін після Brexit.

«Велика Британія буде зобов’язана зробити фінансовий внесок у бюджет ЄС і підпорядкована всім гарантіям Угоди про торгівлю та співпрацю», – заявили в Єврокомісії. «Загалом, за оцінками, Сполучене Королівство в середньому буде сплачувати близько € 2,6 млрд на рік для участі у програмах Horizon Europe та Copernicus».

Укладання угоди тепло зустріли британські наукові групи.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України