Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Друга спроба запуску космічного корабля Starship може відбутися найближчими тижнями

5 вересня компанія SpaceX зібрала свій космічний корабель Starship, встановивши прототип верхнього ступеня Ship 25 (власне космічний корабель) на перший ступінь Booster 9 під назвою Super Heavy на випробувальному полігоні Starbase у Південному Техасі.

Того ж дня голова компанії Ілон Маск заявив, що «Starship готовий до запуску, в очікуванні схвалення ліцензії FAA [Федерального управління цивільної авіації США]».

Влітку SpaceX подала до FAA звіт про розслідування невдалої спроби запуску Starship 20 квітня. Представник FAA повідомив, що нагляд полягає в «забезпеченні дотримання компанією SpaceX затвердженого FAA плану розслідування нещасних випадків та інших нормативних вимог». Він додав, що «розслідування аварійного запуску спрямоване на забезпечення громадської безпеки. Воно визначить основну причину аварії та необхідні коригувальні дії, які оператор повинен вжити, щоб уникнути повторення подібного».

Після цього інциденту SpaceX внесла низку змін у конструкцію ракети. Компанія вже деякий час готується до другого запуску. 6 та 25 серпня вона провела дві «статичні вогневі випробування» прискорювача Booster 9, на короткий час запаливши двигуни Raptor.

Але готовність Starship до польоту пов’язана не тільки з технічним прогресом, як зазначив Маск: FAA досі не надала ліцензію на другий запуск.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України