Європа, яка тимчасово залишилася без власного доступу до космосу, планує більше покладатися на компанію SpaceX для запуску ключових наукових і навігаційних космічних апаратів, одночасно працюючи над відновленням своїх можливостей запуску.
Успішний останній запуск РН Ariane 5 5 липня означає, що Європа тимчасово не має можливості запускати корисні навантаження на орбіту. Наступник Ariane 5, Ariane 6, все ще знаходиться в розробці, і, схоже, все менш імовірно, що він буде готовий до свого першого запуску раніше 2024 року. РН «Союз» більше не доступна після вторгнення росії в Україну. РН Vega C залишається на землі після аварійного запуску у грудні 2022 року та її повернення до запусків, яке раніше було заплановане на кінець цього року, зіткнулися з затримками через аномалію під час випробування двигуна Zefiro 40 28 червня.
Запуск оригінальної версії Vega, яка не використовує Zefiro 40, планується відновити у вересні, але більшість запусків у маніфесті Vega стосуються більш потужної Vega C. Європейські стартапи, такі як Isar Aerospace і Rocket Factory Augsburg, працюють над малими ракетами, перші запуски яких можуть відбутися до кінця року. Але вони не є варіантами для більших корисних навантажень європейських організацій найближчим часом.
Така ситуація змусила Європейське космічне агентство оголосити в жовтні 2022 року про перенесення двох місій на РН Falcon 9 компанії SpaceX. Перша з них, астрономічна місія Euclid, мала бути запущена на кораблі «Союз», але замість цього стартувала на Falcon 9 1 липня. Місія астероїда Hera буде запущена на Falcon 9 у жовтні 2024 року, хоча спочатку була запланована на Ariane 6.
Скоріше за все, більшість європейських місій і далі літатимуть на Falcon 9. На брифінгу 29 червня після засідання Ради ЄКА агентство оголосило, що Earth Clouds, Aerosols and Radiation Explorer, або EarthCARE, місія, яка була перенесена з «Союзу» на Vega C у жовтні минулого року, швидше за все, також буде запущена на Falcon 9 у другому кварталі 2024 року.