Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ЄС планує створити систему реагування для захисту від загроз у космосі

Європейський Союз має намір сформувати нову систему кризового реагування для захисту від загроз у космосі, а також посилити свої можливості для запобігання гібридним та кібератакам.

До кінця поточного року ЄС розгляне можливість активації «механізмів солідарності, взаємодопомоги та кризового реагування на випадок атак з космосу або загрози космічним активам». Про це йдеться у проекті документу Європейської комісії (ЄК), з яким ознайомилось видання Bloomberg. Документ має бути оприлюднений наступного тижня.

У проєкті документу описано, яким чином виконавча влада ЄС може зробити внесок у так званий «Стратегічний компас блоку», який окреслює пріоритети оборони та має на меті створити спільні збройні сили до 2025 року. Цей документ, зокрема, передбачає створення сил швидкого реагування ЄС чисельністю до 5 тис. осіб, що дозволить Брюсселю самостійно проводити операції, зокрема військові, у будь-якій точці світу.

Лідери держав-членів ЄС мають схвалити остаточну версію плану у березні, але зусилля щодо посилення військового потенціалу вже зустріли опір деяких країн, які насторожено ставляться до будь-яких кроків, які можуть суперечити компетенції НАТО.

Ініціатива ЄС з’явилась у час, коли напруженість між Росією та Заходом активізувала Організацію Північноатлантичного договору. Обидві сторони конфліктують через нарощування Москвою військового угруповання на українському кордоні, хоча Росія продовжує заперечувати будь-який намір вторгнення.

Представники ЄК відмовились коментувати проект до його оприлюднення.

У рамках своїх оборонних планів ЄК заявила, що розширить існуючий механізм реагування на загрози з використанням навігаційної системи Galileo.

Згідно з документом, ЄС планує створити нові платформи для обміну розвідувальними даними про кіберзагрози, а також виявити прогалини в розвідці гібридних загроз та збільшити інвестицій у дослідження в галузі оборони. Крім того, Єврокомісія закликає європейські країни не обмежувати один одного в експорті за кордон будь-яких спільно розроблених військової техніки та технологій.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України