Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китай звинуватив США у небажанні брати відповідальність за супутники Starlink компанії SpaceX

США ухиляються від своєї відповідальності та відволікають увагу за допомогою так званих «критеріїв екстреного зіткнення», що не є відповідальним ставленням, яке повинна мати космічна держава, заявив 10 лютого речник Міністерства закордонних справ Китаю Чжао Ліцзянь.

Цю заяву він зробив на щоденному брифінгу для преси у відповідь на запит про те, що США заперечують думку Китаю про те, що супутники Starlink двічі загрожували китайській космічній станції, висловлену у ноті від 28 січня, надісланій Управлінню ООН у справах космічного простору.

За словами речника МЗС, Китай виконав міжнародне зобов’язання, передбачене статтею V Договору про космос, повідомляючи ООН про небезпечне наближення супутників Starlink до китайської космічної станції, що загрожує китайським космонавтам на орбіті.

Американські супутники Starlink перебувають у стані безперервного маневрування на орбіті, а їхні стратегії та наміри маневрування невідомі, сказав Чжао, додавши, що китайські космонавти на орбіті стикаються з реальними загрозами безпеці, і Китай був змушений вжити превентивних заходів для уникнення зіткнення.

Після інцидентів китайська влада кілька разів намагалася зв’язатися з американською стороною електронною поштою, але не отримала відповіді, сказав речник.

Зараз США намагаються використовувати так званий «поріг критеріїв екстреного зіткнення», щоб перекласти відповідальність і відвернути увагу. США не проявляють відповідального ставлення як космічна держава, не кажучи вже про те, що не в змозі в односторонньому порядку встановлювати «поріг критеріїв екстреного зіткнення», сказав він.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України