Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Ілон Маск розповів про хід реалізації програми Starship компанії

10 лютого у випробувальному центрі Starbase компанії SpaceX у південно-східному Техасі Ілон Маск провів прес-конференцію, присвячену ходу реалізації програми Starship.

Прес-конференція була проведена на фоні зібраної конструкції космічного корабля Starship та прискорювача Super Heavy. Обидві ступені можна використовувати багаторазово, друга ступінь (корабель Starship) має повертатися з орбіти і, отже, покрита чорними термостійкими плитками. Разом конструкція становить 120 м у висоту і 9 м у діаметрі.

Ілон Маск розповів, що він «дуже впевнений», що космічний корабель Starship буде виведений на орбіту цього року.

Компанія SpaceX провела п’ять випробувань космічного корабля Starship з грудня 2020 року по травень 2021 року, досягнувши успіху лише з п’ятої спроби. Прискорювач Super Heavy ще не літав.

На даний момент SpaceX очікує схвалення регуляторних органів FAA для запуску Starship на орбіту з випробувального центру Starbase у Бока-Чіка. FAA проводить програмну екологічну оцінку і планує представити її остаточну версію 28 лютого 2022 року, але ця дата раніше неодноразово була відкладена і може бути знову перенесена.

Якщо FAA не схвалить запуски з Бока-Чіка, SpaceX має дозвіл на запуск з Космічного центру Кеннеді. Але там потрібно буде побудувати пускову вежу, що займе 6-8 місяців.

Інший важливий фактор — терміни готовності ракети. Протягом останніх кількох місяців Маск говорив про проблеми, пов’язані з двигунами Raptor, які забезпечують обидві ступені. На першій ступені встановлено 29 двигунів (майбутні версії будуть мати 33 двигуни), на другій – ще шість. Маск розповів, що планується виробляти один двигун на день, але «єдина проблема, про яку ми знаємо, — це плавлення камери. Ця річ дуже хоче розтанути. Однак ситуація «виглядає позитивно».

Загалом було мало конкретики, і деякі часові рамки здаються суперечливими. Сказавши, що схвалення FAA може бути отримано у березні, Маск пізніше сказав, що вони «відстежують схвалення регуляторів і готовність обладнання приблизно в один і той же час, орієнтовно через пару місяців», що пізніше березня. В інший момент він сказав: «На даний момент я дуже впевнений, що ми вийдемо на орбіту цього року».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України