Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ЄКА уклало контракт з компанією SSTL на створення супутника HydroGNSS

11 жовтня компанія Surrey Satellite Technology Ltd (SSTL) та Європейське космічне агентство (ЄКА) підписали контракт на розробку HydroGNSS, невеликого супутника вагою 55 кг для спостереження за змінами клімату. Контракт на початкову суму € 24 млн було підписано керуючим директором компанії SSTL Філом Брауннеттом (Phil Brownnett) та виконуючим обов’язки директора програм спостереження Землі ЄКА Тоні Толкер-Нільсеном (Toni Tolker-Nielsen).

Контракт підписано в рамках нової програми ЄКА Scout, започаткованої для підтвердження нових концепцій спостереження Землі за допомогою невеликих супутників, створених за програмою швидкої побудови та здатних продемонструвати можливості надання науково цінних даних або шляхом мініатюризації існуючих технологій, або шляхом застосування нових методів зондування.

Програма Scout розрахована на 3 роки та максимальну вартість € 30 млн. Цей бюджет включає розвиток космічних та наземних сегментів, а також запуск та введення в експлуатацію супутників на орбіті.

Супутник компанії SSTL HydroGNSS буде проводити вимірювання ключових гідрологічних кліматичних даних, включаючи вологість ґрунту, стан замерзання і танення вічної мерзлоти, затоплення та водно-болотні угіддя, а також зміни наземної біомаси, використовуючи метод під назвою «рефлектометрія GNSS» (GNSS Reflectometry). Раніше для отримання таких гідрологічних даних потрібні були великі та вартісні супутники з великими апертурними антенами, але рефлектометрія GNSS використовує наявні сигнали із глобальних навігаційних супутників (GNSS), таких як GPS та Galileo, як джерела радіолокаційного сигналу. Ці сигнали відбиваються від суші, льоду та океану і можуть бути зібрані приймачем малої потужності на невеликому супутнику на низькій орбіті Землі і використані для отримання важливих геофізичних даних.

HydroGNSS відкриває шлях до доступного майбутнього супутникового угруповання, яке може запропонувати вимірювання з часово-просторовою роздільною здатністю, недоступною для традиційних супутників дистанційного зондування, тим самим пропонуючи нові можливості для моніторингу дуже динамічних явищ та допомагаючи заповнити прогалини у моніторингу життєво важливих функцій Землі на майбутнє.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України