Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ЄКА розглядає можливість прискорення запуску нового радіолокаційного супутника на заміну несправного Sentinel-1B

Європейське космічне агентство (ЄКА) розглядає можливість прискорення запуску нового супутника ДЗЗ після того, як 23 грудня 2021 року вийшов з ладу радіолокаційний супутник Sentinel-1B, запущений у квітні 2016 року.

7 січня чиновники ЄКА заявили, що несправність була викликана «потенційною серйозною проблемою, пов’язаною з блоком енергосистеми» на космічному кораблі.

На прес-конференції 18 січня генеральний директор ЄКА Йозеф Ашбахер заявив, що одночасно вийшли з ладу як основна система живлення антени космічного корабля, так і резервний блок на космічному кораблі. «Ми поки не знаємо першопричини цього», – сказав він. «Це досить дивно». За його словами, спеціалісти продовжують намагатися вирішити проблему. Однак він не оцінив, скільки часу може знадобитися на усунення проблеми або списання супутника.

Sentinel-1B був побудований компанією Thales Alenia Space, а компанія Airbus Defense and Space забезпечила радар із синтезованою апертурою (SAR) C-діапазону. Він ідентичний Sentinel-1A, який був запущений у квітні 2014 року і залишається в експлуатації після розрахованого семирічного терміну служби.

У рамках загальної програми Copernicus, якою спільно керують ЄКА та Європейський Союз, розробляються два нових супутника ДЗЗ Sentinel-1C і -1D. Планується, що Sentinel-1C пройде перевірку готовності до польоту у жовтні перед запуском, який зараз запланований на 2023 рік. Офіційні особи ЄКА припустили, що запуск можна перенести, якщо Sentinel-1B не вдасться відновити. «Зараз ми розглядаємо можливість їх запуску, як тільки зможемо», – сказав Ашбахер про Sentinel-1C і -1D.

Сімонетта Челі, директор зі спостереження Землі в ЄКА, сказала, що якщо розслідування несправності Sentinel-1B не потребуватиме будь-яких змін у конструкції Sentinel-1C, ЄКА буде готове запустити новий супутник в будь-який час після проходження огляду готовності до польоту. «Поточна дата запуску середина 2023 року для Sentinel-1C, тому ми будемо шукати будь-яку можливість для потенційного запуску раніше», – сказала вона. «У нас поки що немає вибору».

Даніель Нойеншвандер, директор з космічного транспорту в ЄКА, сказав, що оголошення про запуск супутника буде залежати від дати та результатів першого польоту ракети-носія Vega-C, який зараз запланований на травень. «Я бачу можливість наприкінці 2022 року», – сказав він, зазначивши, що для організації більш раннього запуску супутника Sentinel-1C необхідно буде внести деякі зміни до контракту.

На період непрацездатності Sentinel-1B ЄКА розглядає можливості придбання даних з інших космічних апаратів. «Ми намагаємося компенсувати втрату даних Sentinel-1B за допомогою інших даних, які ми купуємо на комерційній основі, зокрема у Канади», – сказав Йозеф Ашбахер. Канадська компанія MDA керує супутником Radarsat-2, а Канадське космічне агентство керує трьома космічними апаратами Radarsat Constellation Mission. Ашбахер сказав, що іншим варіантом буде придбання радіолокаційних зображень у діапазонах L і X з інших супутників.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України