Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Радники NASA з безпеки закликають агентство переглянути управління програмами пілотованих космічних польотів

Консультативна група з аерокосмічної безпеки (Aerospace Safety Advisory Panel, ASAP) у своєму щорічному звіті, опублікованому минулого тижня, заявила, що відносини NASA з промисловістю, що розвиваються, роблять «вкрай важливим для NASA стратегічну оцінку подальшого шляху та визначення майбутньої форми організації» для програм пілотованих космічних польотів. Центральною темою звіту була необхідність переглянути ролі та відповідальність NASA, оскільки програмами космічних польотів людини все більше керує промисловість, а не саме NASA.

Також у звіті ставиться під сумнів «розрізнений» підхід NASA до дослідження космічного простору за допомогою окремих програм для SLS, Orion і наземних систем з точки зору ефективності дослідницьких зусиль.

Серед рекомендацій, висловлених консультативною групою, було створення інтегрованої програми «Артеміда» на чолі з одним менеджером, «наділеним повноваженнями, відповідальністю та підзвітністю», а також відмова від підходу «знизу вгору» до системного проєктування, інтеграції та управління ризиками. Експерти зазначили, що сьогодні NASA іноді посилається на програму «Артеміда», але без офіційної архітектури програми, що створює ризики «заплутати як співробітників, так і підрядників щодо того, хто в кінцевому підсумку несе відповідальність і має бути підзвітним».

Група рекомендувала NASA створити «раду директорів» у складі вищих посадових осіб штаб-квартири NASA і директорів центрів, а також розробити довгострокове стратегічне бачення майбутнього освоєння космосу та операцій, яке буде розраховано щонайменше на 20 років, включаючи ролі комерційних і міжнародних партнерів та потреби у робочій силі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України