Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ЄКА провело конференцію, присвячену дослідженню Місяця

2 червня у Відні Європейське космічне агентство (ЄКА) провело конференцію під гаслом «Готові до Місяця» (“Ready for the Moon”).

На конференції, організованій у співпраці з Федеральною канцелярією Австрійської Республіки, були розглянуті висновки та рекомендації нещодавнього звіту Консультативної групи високого рівня (HLAG) щодо дослідження космосу людиною та роботами для Європи, обговорені його наслідки та подальші дії.

Сміливі амбіції Європи в дослідженні космосу отримали палку підтримку політиків, лідерів бізнесу та незалежних експертів з усієї Європи. Делегати обговорили величезну міжнародну, економічну та суспільну важливість дослідження космосу для Європи та те, як визначити шлях уперед.

Генеральний директор ЄКА Йозеф Ашбахер у своєму виступі на конференції сказав: «Космос пропонує величезні можливості для Європи. Європа вже є лідером у сфері спостереження Землі, моніторингу клімату, навігації та космічної науки. Крім того, останнім часом у більшості космічних країн стрімко розвиваються дослідження людиною та роботами».

Він додав: «Європа не може дозволити собі залишитися позаду. Три країни вже відправляють астронавтів у космос: США, Росія та Китай, а незабаром і Індія. Щоб зберегти своє технологічне лідерство, використати геополітичні можливості, скористатися майбутніми економічними можливостями та залучати найкращі таланти, Європа має діяти зараз, щоб розвинути власний суверенний доступ до космосу не лише для більшої автономії, але й для того, щоб бути сильнішим партнером у міжнародній співпраці».

Згідно з нещодавно представленим звітом HLAG під назвою «Космічна революція: Місія Європи з дослідження космосу», Європа має забезпечити незалежну європейську присутність на орбіті Землі, Місяця, на Місяці та за його межами.

До 2030 року планується здійснити понад 100 міжнародних місячних місій.

Можливість відправляти європейських астронавтів на низьку навколоземну орбіту або на Місяць на європейському космічному кораблі, на борту якого можуть бути астронавти з інших континентів, дасть Європі змогу торгувати на рівних з іншими великими космічними державами.

Група HLAG закликала ЄКА забезпечити трансформацію і пожвавлення європейської космічної галузі та визначити її економічний вплив; розробити сценарії для незалежного та сталого доступу європейської людини на низьку навколоземну орбіту після закінчення роботи Міжнародної космічної станції у 2030 році; висадитися на Місяць протягом 10 років; а також запропонувати далекоглядні та трансформаційні європейські флагманські проєкти в космосі на 2030-ті роки та далі.

На даний час ЄКА працює над реалізацією цього сміливого бачення та представить свої плани Раді ЄКА на космічному саміті високого рівня, який відбудеться в Севільї, Іспанія, 6 і 7 листопада.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України