Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ЄКА продовжує нові місії програми Copernicus, незважаючи на відсутність угоди з Великобританією

Незважаючи на наближення закінчення терміну укладання угоди між Великобританією та Європейським Союзом про участь Сполученого королівства у фінансуванні програми Copernicus, Європейське космічне агентство (ЄКА) просувається уперед по декільком місіям, сподіваючись, що угода врешті-решт може бути досягнута.

Британські та європейські учасники переговорів працювали над тим, щоб до 30 листопада визначити порядок участі Великобританії в програми Copernicus після Brexit, включаючи питання британського внеску у € 750 млн ($ 850 млн) у програму. Однак цей термін минув без укладання угоди.

Без зазначеної угоди програма Copernicus зіткнеться з нестачею фінансування, що може поставити під загрозу роботу над шістьма новими науковими місіями про Землю, затвердженими на міністерській зустрічі ЄКА у 2019 році, контракти на які ЄКА уклало в липні 2020 року.

Це питання піднялося на останньому засіданні Ради ЄКА, яке завершилося 15 грудня. Йозеф Ашбахер, генеральний директор ЄКА, згадав про нестачу фінансування в € 750 млн під час брифінгу для ЗМІ після зустрічі. За його словами, розглядається кілька варіантів, зокрема просто відкласти термін угоди на якомога довше.

«Один [варіант], який, швидше за все, буде прийнятий, — це тримати двері відкритими та відкласти момент прийняття рішення на майбутнє», — сказав він, зокрема до критичного огляду проекту (CDR) для місій. «Ми можемо, за допомогою певних домовленостей та переговорів з промисловістю, перенести цю дату на 2024 рік, що дало б нам ще три роки для переговорів і, по суті, знайти € 750 млн. Участь Великобританії все ще залишається пріоритетом і нашим бажаним варіантом».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України