Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Японський космічний апарат SLIM знижує орбіту перед спробою посадки на Місяць

Апарат SLIM (Smart Lander for Investigating Moon), який 6 вересня 2023 року вирушив у космос на борту ракети H-2A, 19 січня спробує здійснити посадку на Місяць. У разі успіху Японія стане п’ятою в історії країною, якій вдасться здійснити посадку на природному супутнику Землі.

За даними Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA), 25 грудня 2023 року, після 110-денної подорожі, SLIM успішно здійснив маневр виходу на еліптичну навколомісячну орбіту розміром 600 на 4000 км, яка після чергового маневру КА 14 січня була переведена у майже кругову 600-кілометрову орбіту. До 19 січня її висота зменшиться до 15 км, потім апарат розпочне посадку. Якщо все пройде добре, SLIM здійснить посадку в межах 100-метрової зони від визначеної точки на схилі кратера Шиолі приблизно о 15:20 UTC.

Основне завдання місії полягає у відпрацюванні технології точної посадки, проте після успішної посадки SLIM проведе залишок місячної доби в кратері Шиолі, проводячи експерименти. SLIM має багатодіапазонну камеру (Multi-Band Camera, MBC) для оцінки складу ґрунту кратера Шиолі шляхом аналізу спектрів сонячного світла, відбитого від його поверхні. Команди дослідників особливо шукають наявність олівіну, мінералу, який, можливо, був викинутий з-під місячної кори.

SLIM також має пару невеликих інноваційних роверів. Lunar Excursion Vehicle 1 (LEV-1) використовує стрибковий механізм для переміщення по поверхні, а LEV-2 – це сферичний місяцехід розміром з бейсбольний м’яч, що повинен рухатися шляхом катання. Обидва апарати мають камери та інше наукове корисне навантаження.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України