Японська компанія зі спостереження за Землею Axelspace залучила майже $ 44 млн як на розширення свого супутникового угруповання, так і на постачання невеликих супутників для інших застосувань.
Токійська компанія оголосила 21 грудня, що залучила 6,24 мільярда ієн ($ 43,9 млн) у раунді серії D від кількох японських компаній і венчурних фондів. Компанія, яка востаннє залучила 2,58 мільярда ієн у раунді серії C у 2021 році, з моменту свого заснування у 2008 році заробила 14,3 мільярда ієн.
Наразі компанія управляє п’ятьма мікросупутниками, які надають зображення середньої роздільної здатності через сервіс під назвою AxelGlobe. Чотири з цих супутників були запущені в 2021 році, через три роки після запуску першого супутника. Axelspace заявила, що нове фінансування сприятиме розширенню її супутникового угруповання, але не надала подробиць про плани.
Кошти, отримані під час раунду серії D, також будуть спрямовані на ініціативу Axelspace, анонсовану в 2022 році під назвою AxelLiner, в рамках якої компанія буде виробляти мікросупутники для інших клієнтів. Метою послуги є надання «комплексного обслуговування» для виробництва, запуску та експлуатації малих супутників для інших клієнтів.
Під час оголошення ініціативи AxelLiner компанія заявила, що співпрацюватиме з двома іншими японськими фірмами, Misumi Group Ltd. і Yuki Holdings Inc., в рамках альянсу для масового виробництва малих супутників. Запуск першого демонстраційного супутника планується на початку 2024 року.
«Завдяки цьому фінансуванню ми сподіваємося ще більше зміцнити бізнес-основи послуг як AxelGlobe, так і AxelLiner, і затвердити себе як провідного гравця в наданні комплексних мікросупутникових рішень», – заявив Юя Накамура, президент і виконавчий директор Axelspace, під час оголошення про результати раунду фінансування.
Політика Axelspace відповідає тренду, що склався у секторі, коли компанії спочатку створювали супутники для власного бізнесу, а тепер пропонують їх іншим. Компанія Spire, яка керує великим угрупуванням кубсатів для передачі даних про погоду та даних відстеження, залучила кількох клієнтів за своїм бізнес-напрямком «космос як послуга», пропонуючи супутники та пов’язані з ними можливості.
Декілька інвесторів Axelspace назвали перехід до виробництва та надання супутникових послуг ключовим фактором при ухваленні рішення про участь у раунді. «Ми вирішили інвестувати в космічну галузь, новий двигун зростання Японії, і зокрема в Axelspace, – сказав Джун Такахаші, президент SMBC Venture Capital Management Co., провідного інвестора в цьому раунді. – Ми вражені її досягненнями у сфері новаторства в космічній галузі та покладаємо великі надії на їхній майбутній глобальний внесок як виробника супутників і постачальника послуг передачі даних».
«Ми вирішили інвестувати в Axelspace, піонера в галузі мікросупутників, в надії, що вони стануть глобальною компанією-«єдинорогом» з Японії та виведуть компанію на новий рівень», – сказав Ясухіко Юрімото, виконавчий директор Global Brain Corporation, ще одного інвестора в Axelspace.
Раунд фінансування є ще однією ознакою зростаючого інтересу інвесторів до японських космічних компаній. Astroscale, приватна компанія з видалення орбітального сміття, що базується в Токіо та працює в кількох країнах, залучила понад $ 376 млн, включаючи раунд серії G на суму $ 76 млн у лютому. Цей раунд включав стратегічні інвестиції японського виробника супутників Mitsubishi Electric.
У квітні японський розробник місячних посадкових модулів ispace вийшов на Токійську фондову біржу незадовго до того, як його перший посадковий апарат розбився на заключному етапі зближення з поверхнею Місяця. Компанія працює над другим посадковим модулем, запуск якого заплановано на 2024 рік.
Інша японська компанія, iQPS, вийшла на Токійську фондову біржу 6 грудня, залучивши $ 24 млн. Компанія заявила, що фінансування буде спрямовано на підтримку розробки угруповання супутників, обладнаних радаром із синтезованою апертурою (SAR).