Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Випробувальний політ космічного корабля Starliner може не відбутися до 2022 року

21 вересня Кеті Людерс (Kathy Lueders), яка на даний час є помічником глави NASA з космічних операцій, заявила, що випробувальний запуск космічного корабля Starliner, який розробляє компанія Boeing, може не відбутися до 2022 року.

Вона заявила, що Boeing все ще усуває технічні проблеми, які виявились у корабля Starliner під час спроби випробувального запуску у серпні, коли запуск було відмінено за кілька годин до старту. Пізніше було з’ясовано, що 13 із 64 клапанів у руховій системі Starliner не відкрились. Boeing досі намагається з’ясувати причину цього.

3 серпня компанія Boeing планувала друге орбітальне випробування (Orbital Flight Test-2, OFT-2). То випробування мало стати другим польотом корабля Starliner, конкурента корабля Crew Dragon компанії SpaceX для «комерційних пілотованих космічних місій».

У першому польоті OFT, у грудні 2019 року, відбувся збій у програмному забезпеченні корабля Starliner, і хоча він безпечно злетів та приземлився, політ міг би закінчитися катастрофічно, якби проблему із програмним забезпеченням не було виявлено в останню хвилину.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України