Супутникові знімки акваторії Камишової бухти (м.Севастополь, Крим) за період 02.01 по 04.01.2021 рр. зафіксували наявність області (плями) забруднених вод, яка під дією течії переміщується уздовж східного молу, який захищає бухту від проникнення морських хвиль з відкритого моря. Одночасно з переміщенням під дією течії центра мас плями уздовж молу до входу в бухту, відбувається її дифузійне розсіювання внаслідок турбулентних процесів, що призводить до зменшення площі плями із забруднювачем з 0,85 га на 2 січня до 0,3 га на 4 січня. Аналіз еволюції форми плями забруднених вод свідчить, що викид забруднювача відбувся саме 02.01.2021 р. у точці, на яку вказує звуження смуги забруднених вод уздовж узбережжя бухти в східному напрямку. У подальшому, 03-04 січня надходження забруднювача вже не відбувалось.
Нажаль, наявна супутникова інформація не дає змогу визначити природу забруднення. Однак характер розповсюдження та еволюції плями забруднення дозволяє припустити, що забруднювач є домішкою з додатною плавучістю, тобто такою що розповсюджується у поверхневому шарі вод (наприклад, нафтопродукти, СПАВ, мілко дисперсне сміття, пластик та ін.). Моніторинг інформації, розміщеної в мережі Інтернет, дозволив встановити, що в районі узбережжя бухти, де відбувся викид забруднення, можуть відбуватися роботи з будівництва окупаційними військами Росії Учбового центру з підготовки військових рятувальників та водолазних фахівців військово-морського флоту 907 об’єднаного учбового центу військо-морського флоту РФ
Наведений вище приклад свідчить про широкі можливості застосування супутникових знімків високої роздільної здатності для моніторингу екологічного стану акваторій морських портів України та виявлення джерел їх забруднення при аварійних та технологічних викидах. Одним із пріоритетів України в рамках Стратегічної програми досліджень та інновацій для Чорного моря ЄС визначено сприяння використанню цифрових технологій та морських високотехнологічних пристроїв у портах для моніторингу якості води/повітря/навколишнього середовища, а також моніторингу питань безпеки за допомогою реалізації пілотних демонстраційних заходів.