Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ВПС США розглядають можливість використання розвідувальних супутників замість літаків

17 травня заступник начальника штабу ВПС США з розвідки та кібероперацій генерал-лейтенант Лія Лаудербак (Lt. Gen. Leah G. Lauderback) повідомила, що враховуючи плани ВПС щодо виведення з експлуатації багатьох застарілих розвідувальних літаків протягом наступних кількох років, розглядається можливість того, щоб Космічні сили та Розвідувальне співтовариство заповнили потенційні прогалини та забезпечили постійне розвідувальне покриття по всьому світу.

Бюджетні документи ВПС США містять плани відмови від усього парку літаків E-8, U-2 і RQ-4 до 2027 фінансового року, а парк літаків ДРЛВ AWACS E-3 планується значно скоротити.

Лаудербак сказала, що нинішній розвідувальний літак не може вижити в конфлікті з Китаєм або росією. Але той факт, що вилучення відбувається без негайної заміни — принаймні публічно визнаної — означає, що під час переходу можуть бути «невеликі прогалини» у розвідці.

Вона також сказала: «Це командний вид спорту, і команда включає Розвідувальне співтовариство. Ми продовжуємо спілкуватися з Розвідувальним співтовариством, насамперед з Національним розвідувальним управлінням США (NRO), а також з агентствами бойового забезпечення, які є менеджерами цих можливостей».

Розвідувальні засоби космічного базування матимуть ключове значення в наступні роки, оскільки розвиватимуться нові супутникові технології. «У нас з’явиться неймовірна кількість датчиків космічного базування, які мають більшу відмовостійкість та більшу живучість, ніж деякі з бортових засобів, які ВПС планує вивести з експлуатації», – сказала Лаудербак. Супутники також більш стійкі та здатні вести спостереження постійно, на що не спроможні літаки.

Звичайно, налагодження всіх зв’язків і забезпечення доступу ВПС до необхідної розвідувальної інформації представляє собою проблему, що потребує вирішення. Лаудербак закликала Пентагон проводити більше командно-штабних навчань, щоб визначити, як виглядатиме космічна розвідка у найближчі роки.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України