Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Військово-космічна програма Ірану набирає обертів

27 жовтня Інститут стратегії і політики Newlines (Newlines Institute for Strategy and Policy) опублікував статтю «Військово-космічна програма Ірану набирає обертів» (Iran’s Military Space Program Picks up Speed).

У статті йдеться, що нещодавно зроблені супутникові знімки компанії Maxar Technologies показують зусилля Ірану щодо виробництва більших та якісніших ракет, які через їх подвійне призначення могли б наблизити іранський Корпус вартових Ісламської революції (Islamic Revolutionary Guard Corps) до створення міжконтинентальних балістичних ракет.

Супутникові знімки показують, що протягом 2021 року Іранський Корпус вартових ісламської революції (КВІР) розширював об’єкти у комплексі Шахруд (Shahrud), який є центральним у військово-космічній програмі Ірану. Проведені заходи говорять про те, що зусилля КВІР з розробки твердопаливних ракет великого діаметру набирають обертів. Оскільки такі ракети можуть бути використані як для космічних запусків, так і у якості засобів ураження, розробки, що на даний час ведуться, можуть незабаром наблизити КВІР до створення міжконтинентальної балістичної ракети (МБР).

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України