Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Відбувся успішний запуск ракети-носія Falcon 9 Block 5 з місією DART до подвійного астероїда Didymos

24 листопада о 06:21:02 UTC зі стартового майданчика SLC-4E космодрому Космічних сил США «Ванденберг» відбувся успішний запуск ракети-носія Falcon 9 Block 5 з місією NASA DART.

Місія DART (Double Asteroid Redirection Test – випробування перенаправлення подвійного астероїда) – перший в історії проект зі зміни траєкторії астероїдів та їх перенаправлення.

Місія полягає у запуску безпілотного керованого космічного апарату масою 550 кг до подвійного астероїда Didymos, який складається з більшого астероїда діаметром 780 м та меншого астероїда, Dimorphos, діаметром 160 м, який обертається навколо Didymos.

Орієнтовно через 14 місяців КА DART досягне системи Didymos, відстань від якої до Землі на той час складатиме 11 млн км.

КА DART на швидкості 6,7 км/с має зіткнутися з меншим астероїдом Dimorphos.

На борту КА DART встановлений супутник формату 6U Cubsat LICIACube Італійського космічного агентства, який має від’єднатися від DART за 10 днів до зіткнення. Єдине призначення LICIACube – спостерігати момент удару DART по Dimorphos.

Подвійний астероїд Didymos жодним чином не загрожує Землі, місія DART покликана продемонструвати здатність коригувати траєкторію будь-якого об’єкта, що наближається до Землі, якщо такий колись буде виявлений.

Місія DART має дві мети. Перша – показати, що космічний апарат можна точно навести та зіштовхнути з астероїдом, та друга – оцінити наслідки такого зіткнення.

Місія DART розроблена Лабораторією прикладної фізики ім. Джонса Хопкінса спільно з кількома центрами NASA.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України