Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Exolaunch підписала угоду з компанією SpaceX про кілька запусків місій Transporter

16 листопада компанія Exolaunch уклала угоду про запуск корисних навантажень в чотирьох місіях компанії SpaceX у 2022 році. На даний момент клієнтами компанії Exolaunch зарезервовано вже понад 95% доступних слотів на цих запусках або понад 100 супутників-кубсатів загальною масою 3000 кг.

Загалом під час попередніх місій Transporter-1 і -2 в рамках програми SmallSat Rideshare компанією були розгорнуті 46 кубсатів. Так, у ході місії Transporter-2, запуск якої відбувся 30 червня, близько 25% маси корисного навантаження пройшло через компанію Exolaunch.

«Значне збільшення закупівель нашими клієнтами відображає високий попит, який виник у результаті успішної підготовки місій, інтеграції супутників та послуг з їхнього розгортання у всіх попередніх місіях компанії SpaceX», – сказала віце-президент із запусків компанії Exolaunch Жанна Медведєва.

Exolaunch допомагає операторам супутників забезпечити можливість запуску їх мікросупутників та кубсатів за доступними цінами. Компанія збирає групи супутників кількох клієнтів, купуючи у SpaceX слоти, щоб у результаті оптимізувати ціну на запуск корисного навантаження для кожного клієнта. Крім того, компанія пропонує власні адаптери та системи розгортання, а також супутні послуги.

«Ми – ланка між SpaceX і запуском найменших кубсатів, якої бракує. Якщо ви виробник невеликих супутників, дуже складно або навіть неможливо запустити їх безпосередньо без великих вкладень», – сказав Майкл Толстой, директор місій Exolaunch.

Наступну місію, Transporter-3, планується запустити не раніше січня 2022 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України