Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Велика Британія приєднується до комерційної групи спостереження за космосом Космічного командування США

26 червня командувач Космічним командуванням Великої Британії віце-маршал авіації Пол Александр Годфрі (Air Vice-Marshal Paul Alexander Godfrey) об’явив, що британська армія візьме участь в ініціативі Космічного командування США (U.S. Space Command, SPACECOM), зосередженій на закупівлі комерційних даних про космічний простір.

SPACECOM керує так званою Об’єднаною оперативною групою комерційних операцій з оборони космічного простору (Joint Task Force – Space Defense Commercial Operations Cell, JCO), яка базується на базі космічних сил Шрівер у Колорадо-Спрінгс, штат Колорадо.

Сполучене Королівство сформувало групу JCO-UK, яка співпрацюватиме з JCO-US.

Група JCO-US була створена у 2020 році для розширення можливостей відстеження космосу Національного центру космічної оборони Космічного командування. JCO купує дані та аналітичні послуги у комерційних компаній.

Відповідно до нещодавнього звіту Рахункової палати уряду США (GAO), Космічні сили США планують виділити JCO близько $ 20 млн для комерційних закупівель даних космічної ситуаційної обізнаності (space situational awareness, SSA) у 2023 фінансовому році та загалом приблизно $ 110 млн на 2023-2027 фінансові роки.

Утворення JCO-UK сприятиме реалізації моделі JCO «слідування за сонцем», яка включає восьмигодинні робочі зміни, починаючи з місцевих європейських часових поясів, що дозволяє кожній групі працювати в звичайний робочий час.

Персонал JCO, командування космічних систем і науково-дослідної лабораторії ВПС США допомогли налагодити зв’язок між США та Великою Британією, підключитися до мережі, отримати доступ до комерційних даних та інструментів аналізу космічної сфери.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України