Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Інститут Мітчелла представив пропозиції щодо розвитку протикосмічних можливостей Космічних сил США

26 червня Інститут аерокосмічних досліджень Мітчелла (США) опублікував нову аналітичну програмну статтю «Розбудова протикосмічних можливостей Космічних сил США: обов’язкова умова для оборони Америки» (“Building U.S. Space Force Counterspace Capabilities: An Imperative for America’s Defense”).

У прес-релізі Інституту Мітчелла відмічається, що космос є переднім краєм стратегічної конкуренції Америки з Китаєм. Спроможності у цій сфері є важливими для здатності Збройних сил США стримувати загрози та проєктувати бойову міць для військової перемоги. Китай уже розгорнув комплекс оперативної протикосмічної зброї, включаючи арсенал ракет наземного базування з протисупутниковими кінетичними засобами ураження, засоби наземної радіоелектронної боротьби та супутники, здатні атакувати активи США на орбіті. Китай розвиває свої протикосмічні можливості найшвидше з усіх націй і розширює свою загальну космічну програму з наміром перевершити США.

Не в інтересах США бачити конфлікт у космосі. Існуючі зусилля США щодо просування норм відповідальної поведінки та підвищення стійкості своєї архітектури необхідні, але недостатні для стримування зростаючої загрози китайської агресії. Як і інші види ЗС США, Космічні сили повинні мати надійний набір оборонних і наступальних можливостей, щоб надійно стримувати противника. Потрібні чіткі вказівки, підтримка Конгресу та об’єднані зусилля Космічних сил і промисловості для розробки та використання протикосмічних можливостей для посилення стримування та створення сил, які забезпечать перемогу у війні. Якщо не зробити цей наступний крок у розвитку Космічних сил, це може не стримати Китай і поставить під загрозу національні інтереси США.

Рекомендації Інституту Мітчелла, по суті, представляють собою план реалізації концепції «конкурентної витривалості» для досягнення «космічної переваги», викладеної командувачем Космічних сил США генералом Ченсом Зальцманом у березні. Ця стратегія вимагає від Космічних сил розвитку можливостей для націлювання на космічні системи противника таким чином, щоб не призвести до «Піррової перемоги», знищивши космічне середовище — те, що Зальцман назвав «відповідальною протикосмічною кампанією».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України