Британські компанії Surrey Satellite Technology Limited (SSTL) і Oxford Space Systems (OSS) розробляють інноваційний радіолокаційний супутник CarbSar, запуск якого наступного року має заповнити прогалину в розвідувальних можливостях Великої Британії.
Супутник CarbSar використовуватиме технологію радара із синтезованою апертурою (SAR) Х-діапазону, яка дозволяє бачити об’єкти з просторовим розрізненням до 0,5 м крізь хмари і вночі. Війна в Україні показала цінність таких систем.
Велика Британія є єдиним постійним членом Ради Безпеки ООН, який не має власної подібної системи.
Компанії SSTL та OSS почнуть будувати космічний апарат цього року – за підтримки уряду – і з уже заброньованим запуском на американській ракеті.
SSTL побудує більшу частину CarbSar, включаючи системи управління та електроннику, що забезпечить роботу радара.
OSS забезпечить антену-рефлектор діаметром 3 м, яка представляє собою в’язану сітку з вольфрамового позолоченого дроту, що буде щільно згорнута до запуску та розгорнута після виведення супутника на орбіту.
SSTL і OSS сподіваються, що їх супутник CarbSar забезпечить їм отримання майбутніх контрактів на постачання космічних апаратів як для цивільних, так і для військових застосувань.
Фінансування проєкту CarbSar частково забезпечується Фондом стратегічних інвестицій національної безпеки, який підтримує перспективні технології, що можуть бути використані для національної безпеки та оборони.
Велика Британія кілька років розглядає можливість розгортання мережі радіолокаційних супутників. Вже передбачено виділення Міністерству оборони коштів на її закупівлю.
Технологія радарного зондування дуже корисна також у цивільних надзвичайних ситуаціях, таких як моніторинг масштабів затоплення або виявлення зсувів та просідання. Радар гарантує зображення кожного разу, коли супутник пролітає над об’єктом, оскільки його спроможності не залежать від погодних умов.