Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

В ЄС вважають, що уламки збитого російського супутника загрожують космічній діяльності

16 листопада комісар Європейської комісії з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон (Thierry Breton) заявив, що уламки супутника, знищеного 15 листопада під час випробування російської ракети, становлять загрозу для інфраструктури ЄС на орбіті та астронавтів, які працюють на Міжнародній космічній станції.

Зокрема, Т.Бретон заявив: «Це випробування протисупутникової зброї спричинило утворення значної кількості сміття такого розміру, що може загрожувати космічній діяльності Європейського Союзу, а також діяльності наших держав-членів».

«Запуск становить серйозну небезпеку для наших астронавтів, які зараз перебувають на Міжнародній космічній станції, і викликав надзвичайні процедури для їх захисту», – додав він. Єврокомісар відмітив, що на даний час жоден із супутників ЄС, включаючи супутники системи ДЗЗ Copernicus та служби геолокації Galileo, не постраждав.

«Така подія є нагадуванням про те, що космос дедалі стає зоною суперечок, і це має враховуватися нашою європейською оборонною стратегією», – сказав Бретон.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України