Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китай мовчить, Південна Корея «занепокоєна» уламками, створеними під час випробування протисупутникової ракети Росії

Міністерство закордонних справ Південної Кореї висловило занепокоєння у зв’язку з «численними уламками», які утворилися на низькій навколоземній орбіті внаслідок знищення Росією супутника радянської епохи ракетним ударом на початку цього тижня, але не критикувало Росію.

У повідомленні від 17 листопада міністерство заявило, що «ми стурбовані випробуванням протисупутникової зброї, яке відбулося 15 листопада, і, зокрема, численними уламками сміття, утвореними в космосі в результаті випробувань». Міністерство закликало «всі країни діяти відповідально, щоб забезпечити мирне та стійке використання космосу, і працювати разом для просування відповідних міжнародних правил». У повідомленні не згадувалась Росія, не кажучи вже про критику в її адрес, що різко контрастує з відвертою і різкою критикою, яку США та Великобританія висловили проти Росії.

Тим часом Китай ще не зробив офіційної заяви з цього приводу. На прохання прокоментувати це питання під час прес-конференції 16 листопада речник міністерства закордонних справ Китаю сказав: «Ми взяли до відома відповідні повідомлення, і Росія ще не відповіла. Я вважаю, що ще зарано давати будь-які коментарі».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України