Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

В США випробування гіперзвукової зброї завершилось невдачею

21 жовтня на Алясці МО США було проведено випробування гіперзвукової технології, яке завершилось невдало.

Офіційний представник Пентагону Тім Горман (U.S. Navy Lt. Cmdr. Tim Gorman, a Pentagon spokesperson) зробив заяву відносно невдалого тесту 21 жовтня:

«21 жовтня на космічному комплексі Pacific, Кадьяк, штат Аляска (Pacific Spaceport Complex-Alaska, Kodiak) МО США провело експеримент зі збору даних для департаменту розвитку гіперзвукової технології. Тест відбувся не так, як планувалося, через несправність прискорювачів. Комплект підсилювачів, використаний у тесті, не був частиною гіперзвукової програми та не пов’язаний зі зразком Common Hypersonic Glide Body. Експерти програми розпочали перевірку, щоб визначити причину несправності системи прискорювачів. Експерименти та випробування – як успішні, так і невдалі – є основою розробки надзвичайно складних, критичних гіперзвукових технологій. Постачання гіперзвукової зброї залишається головним пріоритетом МО США. Це льотне випробування є частиною поточної серії льотних випробувань, оскільки ми продовжуємо розвивати цю технологію».

Інформація про проведені випробування обмежена, але, за оцінками експертів, випробувалась технологія, яка буде використовуватися в проєктах СВ США «Dark Eagle» та ВМС США «Intermediate-Range Conventional Prompt Strike». СВ та ВМС США спільно працюють над гіперзвуковою зброєю з 2017 року, яка може запускатися з наземних пускових установок, а також кораблів і підводних човнів. Журналіст видання Aviation Week Стів Трімбл повідомив, що це невдале випробування було першою спробою випробувати прототип цієї спільної ракети, яка складається з двоступеневого прискорювача та гіперзвукового ковзаючого апарату.

На початку тижня були видані попередження пілотів і моряків про потенційну небезпеку, які вказували на випробування з Кадьяку. Ці повідомлення вказували на те, що Кадьяк був точкою запуску і що зона падіння буде поблизу випробувального полігону на атолі Кваджалейн.

Проте, відстань між точками пуску та падіння значно більше, ніж заявлена дальність дії гіперзвукової ракети армії та флоту. Армія лише заявляла, що Dark Eagle зможе вражати цілі на відстані «більше» 1725 миль. Відстань між Кадьяком і Кваджалейном становить близько 4000 миль.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України