Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

В Одесі відбулось засідання учасників Науково-технологічного кластеру «Причорноморський»

27 травня 2021 року в Одесі  відбулось засідання учасників Науково-технологічного кластеру «Причорноморський». Захід проходив в Одеській обласній державній адміністрації за фактичною присутністю одеських учасників кластеру, але участь в он-лайн форматі  також приймали представники інших областей, зокрема: Миколаївської, Херсонської, Кіровоградської, Вінницької, Запорізької.

Відкриття круглого столу відбулось з вітальних слів та озвучення головних досягнень та перспектив в роботі кластеру, за період з початку утворення структури, від заступника Голови Одеської обласної ради Шкарівського В.М. та ректора ОНАХТ, академіка НААН України, віце-президента НТК «Причорноморський» Єгорова Б.В.

Після доповіді керівника філії НЦУВКЗ в Одесі Соколова А.В. на тему: «Процедура використання інформації дистанційного зондування землі (ДЗЗ) для державних та комерційних структур», за результатами спільної дискусії були узгоджені в задовільному розумінні наступні важливі тези:

  • Регіони потребують створення на базі освітніх закладів повноцінних навчальних програм для підготовки фахівців спроможних професійно працювати з обробкою космічних даних, задля забезпечення інформацією потреби власних територіальних користувачів.
  • Розвиток Центра прийому та обробки даних (ДЗЗ) на регіональному рівні, є одним з ключових пунктів у загальному плані по залученню та інтеграції сучасних космічних технологій у державно-адміністративну та комерційну діяльності, але потребує впевненої підтримки зі сторони державних обласних та міських адміністрацій, зокрема прийняття відповідних рішень та утвердження необхідних заходів, щодо можливості технічного забезпечення, розміщення та функціонування науково-технологічної структури.

Комплексна програма біоремідіації водойм та грунтів, а також стратегічні підходи по вирішенню ключових проблем рослинництва з використанням інноваційних органічних біотехнологій були представлені у доповідях представників компанії НВК «Жива Хлорелла» Мкртчяна С.С.та Петренко С.О.

Також свої наукові висновки, що розкривають проблему зростання дефіциту води у Південному регіоні України в умовах зміни клімату представила завідувач кафедри гідроекології та водних ресурсів ОДЕКУ, доктор географічних наук, професор Лобода Н.С.

Тенденції кліматичних змін і режиму посух в Північному Причорномор’ї, які були продемонстровані в доповіді професора кафедри військової підготовки ОДЕКУ, доктора географічних наук, професора Семенової І.Г., чітко підтверджують, що існує явна необхідність у використанні науково-дослідних даних, а також запит на створення програми формування нових підходів для оцінки розвитку кліматичної ситуації, яка вносить значний вплив на економіко-соціальний та екологічний баланси регіону. І ці питання є першочерговими завданнями на найближче десятиліття як для наукової галузі, так і для державно-адміністративного корпусу.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України