Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

В Одесі відбулась конференція, присвячена розвитку інновацій у космічній галузі

25 серпня 2023, в Одесі, відбулась конференція учасників ГС “Всеукраїнське об’єднання інноваційно-космічних кластерів”.

Головними темами заходу стали звіти керівних органів ОІКК за 2022 рік, та обговорення пропозицій щодо плану роботи на 23-24 роки.

Доповіді та звіти презентували зокрема:

Сергій Тарута. Президент кластера ГС “Всеукраїнське об’єднання інноваційно-космічних кластерів”.

Сергій Гриневецький. Віцепрезидент кластера ГС “Всеукраїнське об’єднання інноваційно-космічних кластерів”.

Євген Рокитський. Голова правління ОІКК.

Павло Вугельман. Очільник наглядової ради ОІКК.

Володимир Присяжний. Начальник НЦУВКЗ.

Олексій Козлов. Голова ГС “Всеукраїнське об’єднання інноваційно-космічних кластерів”.

Важливим питанням також було спільне рішення про створення єдиного “інкубатору технологій” для зберігання та використання даних дистанційного зондування землі, як дієвої складової для розвитку економіки країни.

Українська галузь космонавтики активно набирає обертів навіть під час війни. В Одесі відбулась конференція, присвячена регіональній інтеграції та партнерству для розвитку інновацій у космічній галузі.

Як розповів голова ГС «Всеукраїнське об’єднання інноваційно-космічних кластерів» Олексій Козлов, на сьогоднішній день присутня значна підтримка українських космічних стартапів з боку європейських партнерів.

– Подібним проєктом для України стала програма космічного агентства, запущена минулого року за участі одеського кластеру. Наші стартапи отримали можливість взяти іноземні гранти від 50 тисяч євро. Також варто відзначити діяльність наших студентів у космічній галузі. Вони, знаходячись в епіцентрі нових технологій, створюють революційні розробки. Молоді вчені та студенти отримують міжнародні патенти, співпрацюють з різними країнами тощо, – розповів Олексій Козлов.

Віце-президент ГС «Всеукраїнське об’єднання інноваційно-космічних кластерів» Сергій Гриневецький у свою чергу зазначив, що подібні заходи у військовий час – це однака того, що життя продовжується, а Україна на своєму шляху розвитку.

– Ми всі стали свідками того, як у світі розрослася боротьба за ресурс, і не тільки природній, а й інтелектуальний. До того ж, ми переконалися, що доля України визначатиметься її економікою, а значить – сучасними технологіями. Півтора роки війни показали, що держава має забезпечити повну фінансово-економічну безпеку, якої сьогодні, на жаль, недостатньо. Ми маємо чудові напрацювання, серйозні проекти, але майже всі вони залишилися на стадії обговорень, – розповів Сергій Гриневецький. – Ми працюємо не перший рік і маємо багато спільних напрацювань. Це і промисловий комплекс, і моніторинг надзвичайних ситуацій, прогнозування ризиків тощо. Я переконаний, що найближчим часом ми доведемо те, як логістика здатна вплинути на економіку нашої держави.

Також Сергій Гриневецький наголосив на важливості підготовки кадрів, без яких реалізувати будь-яку ініціативу буде просто неможливо.

– Як на мене, головною проблемою є якісна освіта. Без підготовки кваліфікованих кадрів ми не зможемо вийти на гідний технологічний рівень, не зможемо говорити про сучасні технології. З власних спостережень, більшість дійсно освічених людей їдуть навчатись закордон, там вони й залишаються. Тому нам треба серйозно подумати над усіма ланками освіти, – додав Сергій Гриневецький.

Начальник Національного центру випробування космічних засобів Володимир Присяжний детальніше розповів про роботу центру.  

– Наша структура забезпечує всіх учасників кластеру інформацією. Ми вже маємо досить потужні джерела інформації, тому можете бути впевненими щодо цього, – зазначив Присяжний. – Планів на сьогоднішній день маємо багато, один з них – створення Східно-Європейського космічного центру. Ми вже презентували його у Європі.

На зустрічі також були присутні і гості з Польщі, працівники одного з університету Кракова, що займаються міжнародною співпрацею у низці проектів.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України