Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

В обсерваторії Oculus в Південній Австралії введено в експлуатацію пасивний радар для відстеження космічних об’єктів

9 грудня австралійські ЗМІ повідомили про відкриття обсерваторії Oculus, першої в світі системи, обладнаної пасивним радаром для відстеження космічних об’єктів на навколоземній орбіті на висоті від 200 до 10 000 км над поверхнею Землі.

Обсерваторія Oculus, що розташована у Південній Австралії поблизу заповідника Dark Sky на річці Мюррей, призначена для розміщення кількох додаткових датчиків космічного спостереження, сказав Джеймс Палмер, генеральний директор компанії Silentium Defence, яка розробила, побудувала й керує обсерваторією Oculus.

«На відміну від традиційних технологій космічного спостереження, які забезпечують вузький огляд об’єктів та уламків на орбіті, датчики в нашій обсерваторії забезпечують охоплення території розміром з Південну Австралію», – повідомив Джеймс Палмер. «Для клієнтів це означає, що ми будемо виявляти та відстежувати об’єкти, які вони очікують побачити, як-то супутники та каталогізоване сміття, а також нові та невідомі об’єкти, які можуть становити загрозу для критичних служб або активів у космосі».

На будівництво обсерваторії Oculus уряд Австралії виділив близько 1,5 мільйона австралійських доларів ($ 1,07 млн) в рамках своєї Міжнародної ініціативи космічних інвестицій, яка підтримує проєкти, спрямовані на зміцнення відносин з міжнародними космічними агентствами.

Першим датчиком обсерваторії Oculus є пасивний радар Maverick S-серії, розроблений компанією Silentium Defence. Замість передавання електромагнітних хвиль Maverick S-серії використовує наземні FM-радіовежі по всій Південній Австралії для надсилання сигналів у космос та приймає енергію, відбиту від космічних об’єктів, що дозволяє визначити їх місцезнаходження. Така технологія дозволяє радару використовувати набагато менше енергії і вимагає меншого безпосереднього нагляду за його роботою, ніж активна радарна система. Джерелом живлення нової системи є сонячні панелі, встановлені поруч з радаром.

Компанія Silentium Defense має намір створити розподілену мережу з десятками пасивних датчиків для визначення об’єктів на орбіті. За словами Джеймса Палмера, такий тип мережі можна швидко побудувати та ввести в експлуатацію, оскільки для пасивних датчиків не потрібні ліцензії на використання спектру. Компанія Silentium Defense працює над встановленням додаткових датчиків в мережу обсерваторії Oculus.

«Те, що ми робимо з радаром Maverick S-серії – це оновлення каталогу, постійне виявлення та відстеження об’єктів на низькій навколоземній орбіті», – сказав Джеймс Палмер. «Але ми також визнаємо, що існують додаткові системи, такі як оптичні датчики, що можуть надавати іншу інформацію про ситуаційну обізнаність у космосі».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України