Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Orbex починає будівництво у Великобританії стартової платформи для запуску ракет

9 грудня компанія Orbex, європейський приватний постачальник послуг запуску малих супутників, оголосила про початок будівництва нової сучасної стартової платформи, першої орбітальної космічної стартової площадки, яка буде побудована у Великобританії за понад півстоліття.

Компанія Orbex доручила шотландській компанії Motive Offshore Group, що спеціалізується на проектуванні та виробництві морського та підйомного обладнання, виготовити та встановити стартову платформу на спеціальному випробувальному полігоні поблизу Кінлосса, неподалік від штаб-квартири Orbex у Форресі, Шотландія.

Очікується, що стартова платформа, яка отримала назву Orbex LP1, запрацює на початку 2022 року.

Нова платформа буде використовуватися для випробувань ракети-носія Orbex Prime, призначеної для виведення на низьку навколоземну орбіту малих супутників вагою до 150 кг. Космічне агентство Великобританії підтримало розробку ракети Orbex Prime, виділивши 5,5 млн фунтів стерлінгів, як частину планів уряду щодо запуску малих супутників з території Великобританії.

Поки що не планується здійснювати реальні запуски у космос ракети Orbex Prime з майданчику Kinloss, проте ця платформа буде повністю здатна запускати ракету, що дозволить проводити повні «генеральні репетиції» процедур запуску.

Платформа Orbex LP1 стане першою пусковою площадкою такого роду, що буде побудована у Великобританії з часів випробувального полігону High Down Rocket на острові Wight, який був виведений з експлуатації на початку 1970-х років. High Down був полігоном для випробування ракети Black Arrow, першої – і поки єдиної – ракети британського виробництва, яка була запущена з Австралії 28 жовтня 1971 року і успішно вивела супутник на орбіту Землі.

Нова стартова платформа в Кінлоссі дозволить Orbex прискорити плани запуску своєї ракети Prime зі свого «домашнього» космодрому в Сазерленді (Sutherland) на півночі Шотландії. Space Hub Sutherland — перший у світі космодром з нейтральним вмістом вуглецю та єдиний космодром у Великобританії, який отримав повний дозвіл на планування. Будівництво космодрому має розпочатися на початку 2022 року перед першим очікуваним запуском Orbex Prime наприкінці 2022 року.

Space Hub Sutherland є одним із семи потенційних космодромів у Великобританії. Очікується, що космодром створить близько 60 робочих місць у Кетінессі та Сазерленді та загалом 250 робочих місць у регіоні.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України