За повідомленням китайських ЗМІ, 17 грудня о 14:30 за місцевим часом з випробувального полігону на північному заході Китаю відбувся перший запуск суборбітальної ракети Huayi-1. Згідно з спільною заявою компаній Huayi Spacetime (виробника ракети) і Cosats (розробника корисного навантаження), під час дебютного польоту ракета Huayi-1 вивела в космос на висоту 250 км експериментальний супутник Agile Testbed і біологічне експериментальне навантаження під назвою Sparkle-1.
Компанія Huayi Spacetime – це стартап, який розробляє як суборбітальні, так і орбітальні ракети. Компанія заявила, що під час суборбітальних польотів може повертати корисне навантаження клієнтів за допомогою верхнього ступеню ракети.
Супутник Agile Testbed був створений за допомогою 3D-друку і призначений для виведення спеціальної платформи у ближній космос для проведення в умовах мікрогравітації наукових експериментів, таких як біологічні дослідження та розробка нових ліків і матеріалів. Компанія Cosats через модифікацію конструкції та вдосконалення технології мультисенсорів створила краще середовище з ефективнішим зниженням вібрації та точним контролем температури для цих експериментів.
«Ця платформа допомагає задовольнити зростаючі потреби проведення наукових експериментів у космосі, що сьогодні стало комерціалізованою та регулярною діяльністю», – сказав Ху Сінь (Hu Xin), технічний директор компанії Cosats. За його словами, такі супутники також можуть дати змогу студентам і молодим науковцям розробляти та реалізовувати власні космічні експерименти.