Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

В Казахстані планують розгорнути супутникові системи широкосмугового доступу до Інтернету

Міністерство цифрового розвитку, інновацій та аерокосмічної промисловості Казахстану планує розгорнути супутникові системи, що дозволить розширити зони покриття і забезпечити послуги широкосмугового доступу до Інтернету для населення.

Міністр цифрового розвитку, інновацій та аерокосмічної промисловості Б.Мусін повідомив: «На сьогоднішній день 1178 сільських населених пунктів з населенням 127 тис. чоловік залишаються поза охоплення мобільним широкосмуговим доступом до Інтернет. На території країни планується розгортання супутникових систем як функціонального доповнення існуючих мереж операторів зв’язку, дозволяючи розширити зони покриття і забезпечити послуги широкосмугового доступу для населення».

За його словами, на сьогоднішній день міністерством опрацьовується можливість співпраці з операторами супутникового доступу до Інтернету, в тому числі зі SpaceX, OneWeb і SES.

В цілому, за його даними, в 2020 році міністерство реалізувало два масштабних проекти зі створення інфраструктури для доступу до широкосмугового мобільного інтернету в селах, завдяки чому забезпечено Інтернетом 3718 держорганів і бюджетних організацій в 1257 селах країни, проведено 20 000 км «оптики». З 6459 населених пунктів Казахстану широкосмуговим доступом до Інтернету забезпечені 5214 сіл, 88 міст і 30 селищ міського типу.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України