Сполучене Королівство оприлюднило широкі плани щодо комунікаційних технологій, включаючи супутникові, у рамках нової масштабної політичної ініціативи. У розробленій урядом «Стратегії бездротової інфраструктури» (Wireless Infrastructure Strategy) докладно описується роль нових комунікаційних технологій, оскільки Велика Британія прагне бути в авангарді технологій і засобів зв’язку. Уряд Великої Британії опублікував нову стратегію 11 квітня.
«Стратегія бездротової інфраструктури, розроблена в тісній співпраці з галузевими та місцевими органами по всій країні, викладає наш план щодо вирішення цієї важливої проблеми та реалізації нашої мети щодо забезпечення загальнонаціонального покриття автономної мережі 5G для всіх населених районів до 2030 року», – прокоментувала державна міністерка з науки, інновацій та технологій Джулія Лопес (Julia Lopez).
Уряд створює фонд у розмірі £ 8 млн ($ 9,92 млн) для надання капітальних грантів з метою сприяння подальшому розширенню нового супутникового зв’язку з найбільш віддаленими 35 000 об’єктами. Уряд заявив, що ця робота є результатом запуску урядової програми Alpha Trial у грудні 2022 року для перевірки можливостей і життєздатності супутників на низькій навколоземній орбіті (LEO) для забезпечення високошвидкісного зв’язку з будинками та підприємствами у важкодоступних районах. Велика Британія запустила в цілому сім локацій по всій країні, використовуючи поєднання обладнання OneWeb і Starlink.
Ці місця включають деякі з найвіддаленіших районів Великої Британії, включаючи національні парки Сноудонія і Норт-Йоркські Маври, а також острови Папа-Стур і Ланді. Подробиці щодо вартості грантів будуть оприлюднені пізніше. Додаткові політичні заходи для тих об’єктів, де, на думку уряду, буде можливе підключення до фіксованого бездротового доступу, також буде запропоновано пізніше цього року.
«Розвиток супутникових технологій як на низькій навколоземній орбіті, так і на геостаціонарній орбіті означає, що супутникові технології, ймовірно, відіграватимуть усе більш важливу роль у наданні широкосмугового та мобільного зв’язку у віддалених районах, забезпеченні транзитного зв’язку для стільникових мереж і створенні надійних вузькосмугових з’єднань з пристроями IoT. Найновіші стандарти 5G починають інтегрувати комерційні супутникові та наземні мобільні мережі, надаючи технічні специфікації для прямого підключення 5G до пристрою через супутник. Ми починаємо спостерігати комерційне партнерство між супутниковими операторами та операторами мобільного зв’язку. Тепер можна передбачити, що інтеграція наземних і неназемних мереж зрештою призведе до повсюдного мережного покриття», – йдеться у стратегії.
Уряд прагне забезпечити загальнонаціональне покриття автономної мережі 5G для всіх населених пунктів до 2030 року. Уряд також інвестує £ 40 млн ($ 49,58 млн) у створення від восьми до десяти інноваційних регіонів 5G по всій Великій Британії. У стратегії йдеться, що це дозволить регіонам і місцевим органам влади відкрити можливості за допомогою розширеного бездротового зв’язку, адаптованого до конкретних потреб і сильних сторін кожного регіону, заохотити впровадження 5G у державному секторі і промисловості та посилити аргументи для інвестицій на місцевому рівні, стимулюючи продуктивність і зростання.
Ще одним ключовим елементом стратегії є запуск нової довгострокової національної місії з початковим фінансуванням до £ 100 млн ($ 123,96 млн), яка, як очікується, забезпечить лідерство Сполученого Королівства у розвитку майбутніх телекомунікаційних і 6G-технологій. Уряд Великої Британії бачить, що ці мережі наступного покоління є провісниками нового покоління інтернет-сервісів з більш широкими можливостями, живлять глобальну цифрову економіку, що швидко зростає, і забезпечують вуглецеву нейтральність (net zero) – від комплексних мереж штучного інтелекту та квантових мереж супутників і дронів до оптоволоконних мереж. Ключовим елементом цієї місії стане низка майбутніх дослідницьких центрів у галузі телекомунікацій, де дослідження на ранній стадії координуватимуться через Національне агентство UKRI (UK Research and Innovation) та Дослідницьку раду з інженерних і фізичних наук EPSRC (Engineering and Physical Sciences Research Council) за підтримки Фонду технологічних місій (TMF).
«Ми ще не знаємо, як виглядатиме 6G, але ця технологія має потенціал для вирішення деяких важливих проблем нашого часу, наприклад, як вбудувати функції сталого розвитку в телекомунікаційні мережі для підтримки цільових показників викидів енергії та як інтегрувати наземні мережі мобільного зв’язку з супутниковими мережами з метою ліквідації прогалин в охопленні. Ми хочемо переконатися, що 6G розвивається таким чином, щоб задовольняти економічні та суспільні потреби Великої Британії», – йдеться в стратегії.