Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Управління китайським супутником ДЗЗ Qimingxing 1 було на 24 години передано штучному інтелекту

15 квітня китайське видання South China Morning Post з посиланням на статтю у журналі Geomatics and Information Science Університету Уханя повідомило, що група дослідників Китайської державної лабораторії інформаційної інженерії в геодезії, картографуванні та дистанційному зондуванні (LIESMARS) під управлінням Ван Мі провела експеримент з передачі управління малим експериментальним супутником ДЗЗ Qimingxing 1 наземній системі штучного інтелекту (ШІ).

Протягом 24 годин супутник Qimingxing 1 перебував під керуванням нейромережі без будь-якого наказу, призначення або втручання з боку людини, йдеться у статті.

Дослідницька група заявила, що метою експерименту було дослідити, що ШІ буде робити самостійно.

Вчені розповіли, що ШІ вибрав кілька місць на Землі та зорієнтував Qimingxing 1на них. Не було надано жодного пояснення, чому були вибрані саме ці місця.

Однією з цільових територій було стародавнє місто біля річки Ганг на північному сході Індії, де базується полк Біхар – підрозділ індійської армії, який брав участь у збройних сутичках з китайськими військовими у спірному прикордонному регіоні в 2020 році.

Другим місцем інтересу ШІ була Осака, один із найбільш завантажених портів Японії, який час від часу приймає кораблі ВМС США, що працюють у Тихому океані.

«Такий підхід порушує існуючі правила планування місії», — відмітив Ван Мі і його колеги у статті, опублікованій 3 квітня.

До цього часу більшість супутників потребували конкретних наказів або призначень, перш ніж діяти. Призначення може бути викликано несподіваними подіями, такими як війна чи землетрус, або супутник може бути запланований для проведення довгострокових спостережень за визначеними цілями.

Незважаючи на те, що технологія ШІ все частіше використовується у космічних місіях, зокрема для розпізнавання зображень, визначення траєкторій польоту та уникнення зіткнень, за словами команди, йому не передавався контроль над супутником.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України