Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Управління космічної комерції США шукає експертизу SpaceX у координації супутникових угруповань

Управління космічної комерції (Office of Space Commerce, OSC) вступило у дослідницьке партнерство для вивчення того, як автоматизоване програмне забезпечення SpaceX для запобігання зіткненням із супутниками може сприяти розробці планів створення системи координації цивільного космічного руху.

У рамках цієї угоди федеральне агентство проведе астродинамічну оцінку інструментів, що використовуються SpaceX для управління більш ніж 5000 супутниками широкосмугового інтернету Starlink, включаючи оціночні скринінги щодо сумісності їхніх орбіт на низькій навколоземній орбіті (LEO).

Партнерство структуроване у вигляді Угоди про спільне дослідження та розробку (Cooperative Research and Development Agreement, CRADA), як оголосило OSC 31 січня, це контракт з умовами, що дозволяють обмін об’єктами без фінансових зобов’язань.

OSC зазначило, що партнерство допоможе розвинути можливості для зниження ризику зіткнень і управління все більш перенасиченим орбітальним середовищем у рамках роботи над створенням сучасної системи космічної ситуаційної обізнаності (SSA), яка називається «Система координації руху в космосі» (Traffic Coordination System for Space, TraCSS).

У рамках цих зусиль федеральне агентство залучає власників і операторів супутників до впровадження найкращих практик, стандартів і процесів для забезпечення безпеки та сталого розвитку космосу.

На початку січня OSC розмістило замовлення трьом комерційним фірмам SSA на участь у програмі Pathfinder, яка може призвести до включення комерційних даних у TraCSS.

31 січня OSC повідомило, що незабаром планує оголосити про додаткові партнерські можливості.

Початковий етап (Phase 1.0) для TraCSS має бути готовий вже у вересні

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України