Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Momentus Space отримала модифікований контракт SDA для роботи над Vigoride та завершила перевірку безпеки

Агентство космічних розробок (SDA) уклало з Momentus модифікацію контракту вартістю близько $ 1,2 млн на продовження розробки космічного буксира Vigoride відповідно до вимог місії Міністерства оборони.

Це сталося після того, як у серпні 2023 року SDA присудило Momentus нагороду за програмою Small Business Innovation Research (SBIR). З додатковими коштами нагорода тепер оцінюється приблизно в $ 1,9 млн. Momentus було доручено адаптувати можливості Vigoride для підтримки корисного навантаження Міністерства оборони відповідно до вимог місії. У компанії заявили, що ця нагорода «закладає основу для швидкого переходу до демонстраційних польотів у космосі».

«Гнучкість, вантажопідйомність і потужність Vigoride роблять буксир придатним для підтримки низки місій національної безпеки, таких як космічна ситуаційна обізнаність (SSA), спостереження, розвідка та інші пріоритети, – сказав генеральний директор Momentus Джон Руд. – Ми раді, що Агентство космічного розвитку розширило цей контракт, щоб удосконалити Vigoride з метою задоволення зростаючих потреб SDA та Міністерства оборони у відповідності до вимог їхніх місій національної безпеки».

Крім того, цього тижня Momentus отримала дозвіл на вихід з Угоди про національну безпеку (National Security Agreement, NSA), яку компанія уклала в липні 2021 року з Комітетом з іноземних інвестицій у США (Committee on Foreign Investment in the United States, CFIUS). Угоду було укладено з міркувань національної безпеки, оскільки її початковими співзасновниками були громадяни росії. Цих співзасновників більше немає в компанії.

Протягом останніх кількох років Momentus виконувала вимоги NSA, що включало впровадження, моніторинг і тестування посилених заходів кібербезпеки, а також огляд та вдосконалення програми експортного контролю компанії.

«Завершення процесу CFIUS є величезним позитивним кроком для Momentus, який став кульмінацією більш ніж дворічної інтенсивної роботи всіх співробітників компанії, – прокоментував Джон Руд. – Momentus тепер вийшла з цього суворого процесу без будь-яких тривалих проблем безпеки».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України