Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Угорщина та Росія підписали угоду про наміри щодо співробітництва у галузі космічних досліджень

12 лютого МЗС Угорщини повідомило, що Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто та генеральний директор російського державного агентства космічних досліджень «Роскосмос» Дмитро Рогозін підписали угоду про наміри щодо продовження двостороннього співробітництва у сфері космічних досліджень у мирних цілях. МЗС Угорщини повідомило, що документ був підписаний за підсумками візиту Прем’єр-міністра Віктора Орбана до Москви 1 лютого.

Угорщина, як член Європейського космічного агентства, прагне широкої та збалансованої співпраці зі своїми закордонними партнерами в цій галузі. За минулі роки за участю різних угорських та російських науково-дослідних інститутів, університетів та компаній розпочалася технологічна та інструментальна розробка трьох угорсько-російських проектів космічних досліджень:

«Чібіс-АІ» – орбітальний мікросупутник, призначений для дослідження властивостей блискавки;

«Обстановка-2» – вимірювальний комплекс, розміщений на зовнішній оболонці Міжнародної космічної станції, призначений для вивчення взаємодії електромагнітних явищ у магнітосфері та іоносфері;

Система «Trabant» є угрупованням з двох мікросупутників, що вивчають динаміку процесів космічної погоди та іоносфери та виконують безперервні вимірювання хвиль і частинок на відстані від 100 м до 100 км один від одного, обертаючись на висоті близько 500 км. Одним з важливих нововведень системи, що розробляється, є унікально висока швидкість передачі даних.

Ще одним напрямом подальшого поглиблення співробітництва у космічній галузі може стати організація нового польоту угорського космонавта, який здійснюється за сприяння Росії. У 1980 році Угорщина стала сьомою країною у світі, яка відправила свого космонавта до космосу в рамках програми «Інтеркосмос».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України