Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У Росії запустять супутники зв’язку та спостереження за Арктикою

За повідомленнями російських ЗМІ, до 2025 року в РФ запустять три супутники для контролю за льодовим покровом і один для контролю за метеорологічною обстановкою в Арктиці.

«В рамках космічної програми Росії до 2025 року буде запущено три радіолокаційних супутники для здійснення контролю за льодовою обстановкою, один супутник для метеорологічного моніторингу, чотири космічні апарати для забезпечення користувачів в Арктичної зоні супутниковим зв’язком та мережею інтернет», – повідомив віце-прем’єр уряду РФ Юрій Трутнєв, виступаючи в Раді Федерації.

Як говориться в презентації віце-прем’єра, супутник для метеорологічного моніторингу «Арктика-М» планується вивести на орбіту в 2023 році, прийнято рішення про виділення 6 млрд рублів.

Для радіолокації льоду, згідно презентації, планується вивести на середню орбіту в 2022-2023 роках два супутники «Кондор-ФКА» і один супутник «Обзор-Р» в 2022 році.

Чотири супутника «Експрес-РВ» для встановлення зв’язку та інтернету будуть виведені на орбіту в 2024 році.

У презентації наголошується, що загальний обсяг фінансування склав 48 млрд рублів, прийнято рішення про виділення 33 млрд рублів, необхідно залучити ще 15 млрд рублів.

«Один супутник для метеорологічного моніторингу вже вийшов на орбіту (прим. – «Арктика-М 1» запущений на ракеті «Союз-2.1б» 28.02.2021 р.)», – сказав Ю.Трутнєв.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України