9 грудня перший заступник голови колегії Військово-промислової комісії РФ Андрій Єльчанінов розповів про перспективи відновлення системи запуску «Морський старт».
Зокрема, він повідомив, що президент РФ доручив «Роскосмосу» сформувати модель застосування «Морського старту» для того, щоб оцінити фінансові та технічні ризики. Ідея має право на життя, економіка старту з цих широт показує, що є потенційний фінансовий ефект. «Роскосмос» проводить аналіз можливості застосування «Морського старту» для реалізації Федеральної космічної програми та комерційних пусків із власником комплексу. Тут стоїть питання дообладнання двох суден (корабель управління Sea Launch Commander і платформа запуску Odyssey) та модернізації наземної інфраструктури. Вартість ремонтних робіт суден – близько 1,2 млрд рублів при термінах 6-8 місяців.
Проект може бути реалізований з використанням ракети-носія «Союз-5МС», що створюється РКЦ «Прогрес». Це дозволить забезпечити, за попередніми оцінками, виведення з екватора на перехідну орбіту корисного навантаження вагою до 5 тон без розгінного блоку та до 7,75 тон з розгінним блоком. Вартість запуску може становити до $ 44 млн і до $ 57 млн відповідно. Звичайно, показники будуть уточнені під час ескізного проектування, але мають бути схожі за вартістю із запусками «Фалькон-9» Ілона Маска.
Попередня вартість проекту модернізації комплексу «Морський старт» зі створенням відповідної берегової інфраструктури оцінюється в 37-47 млрд рублів, залежно від вибору порту базування. Орієнтовний термін окупності, на думку експертів, близько 15 років, з подальшим розширенням лінійки засобів виведення. Можливі порти базування – бухта Улісс, бухта Великий Камінь, бухта Нерпа або новий порт, який з’явиться на Далекому Сході. На даний час комплекс знаходиться у порту Слов’янка Приморського краю.