Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У Росії планується оновлення системи попередження про ракетний напад

16 лютого начальник Головного центру попередження про ракетний напад Космічних військ Повітряно-космічних сил Росії полковник Сергій Сучков заявив, що Система попередження про ракетний напад (СПРН) ЗС РФ до 2030 року повністю перейде на радіолокаційні станції високої заводської готовності «Вороніж».

«У перспективі до 2030 року розвиток СПРН передбачає… введення до складу СПРН цих станцій, що забезпечить завершення переозброєння СПРН на РЛС нового покоління», – повідомив С.Сучков.

Він також пояснив, що до цього часу мають модернізувати низку радіолокаційних станцій високої заводської готовності, що несуть бойове чергування в Краснодарському краї та Іркутській області. Крім того, в Ленінградській області планується розгорнути нові засоби з покращеними тактико-технічними характеристиками та посиленим захистом від впливу перешкод.

Раніше гендиректор концерну «РТІ системи» Юрій Аношко повідомив, що радіолокаційні станції «Вороніж» російської СПРН планується модернізувати до рівня новітньої станції «Яхрома». За його словами, станції «Яхрома» «матимуть більшу завадостійкість і пропускну здатність», а бойовий розрахунок «Яхроми» буде менше, ніж на «Вороніжах». Як повідомлялося, РЛС «Яхрома» працюватиме у чотирьох діапазонах з оглядом у 270 градусів.

У лютому 2021 року в Криму розпочали підготовку до розгортання новітньої РЛС «Яхрома». У грудні 2020 року міністр оборони Сергій Шойгу повідомляв, що будівництво новітньої радіолокаційної станції «Яхрома» у Севастополі почнеться в 2021 році. Станція увійде до СПРН.

На сьогодні російська СПРН складається з двох ешелонів: космічного, що включає чотири супутники «Тундра», і наземного, що складається з мережі РЛС «Вороніж», що охоплюють своїм радіолокаційним полем всі ракетонебезпечні напрямки. Основне призначення системи – у максимально короткі терміни виявити і взяти на супровід балістичні ракети, випущені у напрямку території Росії та її союзників.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України