Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ISRO планує випробування прототипу багаторазового космічного транспортного засобу

15 лютого видання Timesofindia повідомило, що Індійська організація космічних досліджень (ISRO) у рамках своєї програми «Демонстратор технології космічного транспортного засобу багаторазового використання» (reusable launch vehicle – technology demonstrator, RLV-TD) планує у найближчі 3-4 місяці проведення ключового експерименту з приземлення апарату (landing Experiment — RLV-LEX). Цей експеримент наблизить програму з розробки багаторазового носія до проведення випробування з повторного виходу на орбіту (orbital re-entry experiment, ORE).

У ході експерименту з приземлення (LEX) прототип космічного апарату (RLV) буде доставлено на висоту 3-5 км за допомогою вертольоту і випущено на відстані 4-5 км від злітно-посадкової смуги. ISRO планує, що після відділення від вертольоту RLV здійснить політ до злітно-посадкової смуги та виконає автономну посадку на свої шасі.

Голова ISRO С. Соманат (S. Somanath), коментуючи запланований тест RLV-LEX цього року, сказав: «…Ми продемонструємо одну з найважливіших технологій – захід на посадку та автономну посадку на злітно-посадкову смугу. Випробування буде проведено у Чалакері (Challakere). Незабаром ми зробимо оголошення».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України