Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У рф завершено виробництво нового двигуна для РН «Союз-5»

Російське ракетобудівне підприємство «Енергомаш» повідомило, що у червні завершило виробництво першого ракетного двигуна РД-171МВ для проведення літніх випробувань перспективної РН «Союз-5».

Наступним етапом роботи над двигуном РД-171МВ будуть міжвідомчі випробування. Після їх завершення почнеться серійне виробництво двигунів.

З моменту початку робіт у 2017 році виготовляються та тестуються ще два двигуни РД-171МВ, які будуть використані для довідкових і завершальних випробувань. Цього року планується завершити збірку РД-171МВ для другого запуску та виготовити двигун для третього запуску.

Довідково: РН «Союз-5» – нова російська ракета, розробка якої розпочата у 2015 році. Передбачається, що ракета зможе виводити на орбіту вантажі вагою до 17 тонн. Росія вклала у проєкт понад 62 млрд рублів (бл. $ 810 млн). Ракета задумувалася як «вбивця ракети Falcon 9» компанії Space X. Вартість одного запуску «Союз-5» оцінювали в $50-55 млн. проти $85 млн. у американського конкурента.

РН «Союз-5» планувалося запускати зі стартового комплексу «Байтерек» космодрому «Байконур» (Казахстан). У березні 2023 року Казахстан заарештував майно «Роскосмосу» на космодромі Байконур через невиконання російською стороною своїх зобов’язань за контрактом на будівництво комплексу «Байтерек», що, у свою чергу, практично поставило хрест на розробці РН «Союз-5».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України