Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У РФ схвалено Концепцію створення системи інформаційно-аналітичного забезпечення безпеки космічної діяльності «Млечный путь»

20 січня генеральний конструктор російської Автоматизованої системи попередження про небезпечні ситуації в навколоземному космічному просторі (АСПНС НКП) Григорій Ступак повідомив про розробку та схвалення Концепції створення системи інформаційно-аналітичного забезпечення безпеки космічної діяльності у навколоземному космічному просторі «Млечный путь» на період 2020–2025 років та на перспективу до 2035 року.

За словами конструктора, на даний час розробляються проекти технічних завдань на ключові науково-випробувальні та дослідно-конструкторські роботи, а також формується склад кооперації організацій-виконавців.

Система «Млечный путь» включатиме чотири види моніторингу навколоземного космічного простору: стеження за техногенними космічними об’єктами (супутники і космічний сміття), за станом космічної погоди, моніторинг космічних радіоліній, а також малих небесних тіл — астероїдів і комет.

Кожна з підсистем моніторингу матиме свій інформаційно-аналітичний центр та спеціалізований комплекс технічних засобів.

«У рамках проекту «Млечный путь» планується створити та розгорнути спеціалізовані радіолокаційні станції, причому не лише на території Росії, а й за кордоном», – розповів Г.Ступак.

Загалом, за його словами, наземний сегмент включатиме оптико-електронні, радіолокаційні та радіотехнічні засоби. На орбіту буде виведено апарати, оснащені бортовими оптико-електронними комплексами моніторингу навколоземного космічного простору. «Орбітальна структура угруповання космічних апаратів моніторингу космічного простору, їх кількість, параметри орбіт, вимоги до бортових та наземних комплексів будуть визначені в рамках запланованих НДР», – додав конструктор.

«Млечный путь» з урахуванням розвитку та створення перспективних оптико-електронних, радіолокаційних засобів та вдосконалення науково-методичного апарату дозволить виявляти космічні об’єкти техногенного походження у навколоземному космічному просторі розміром 5–7 см та більше на висотах до 2 500 км, розміром 10–15 см і більше – на висотах 2 500–45 000 км, розміром від 0,5–1 м – на висотах понад 45 000 км. Система також спостерігатиме за астероїдами та кометами. Небезпечні небесні тіла вона зможе фіксувати на відстані до 30 млн км.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України