Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китайський супутник ледве не зіткнувся з уламками російських випробувань протисупутникової зброї

18 січня китайський супутник ледве не зіткнувся з уламком, утвореним у результаті руйнівного протисупутникового випробування, проведеного РФ у листопаді.

Центр моніторингу та застосування космічного сміття Китайського національного космічного агентства (CNSA) оприлюднив 18 січня повідомлення про надзвичайно небезпечне зіткнення між науковим супутником Tsinghua (NORAD ID: 46026) та одним з більш тисячі відстежуваних уламків (49863) після випробування протисупутникової зброї 15 листопада.

У сповіщенні вказувалось, що найближче наближення було на відстань 14,5 м, але, за оцінкою експерта Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики Джонатана МакДауелла (Jonathan McDowell), ймовірно, є набагато більше невизначеності відносно відстані.

«Хоча загальнодоступні дані відстеження США підтверджують, що об’єкт уламків 49863 дійсно пройшов дуже близько до наукового супутника Tsinghua 18 січня, твердження про те, що відстань становила лише 14,5 м, є безглуздим, оскільки вони не вказують жодної панелі помилок або рівня невизначеності», – заявив МакДауелл. «Малоймовірно, що відстеження Китаю може визначити цю відстань з точністю, що перевищує 100 м або більше, тому «в межах кількох сотень метрів» – це все, що вони можуть достовірно сказати».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України