Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У Китаї показали макет ракети-носія для пілотованих місій на Місяць

Макет ракети-носія нового покоління «Проекту 921», яка буде використовуватися для виконання майбутніх пілотованих місій Китаю до Місяця, представлений на 13-му міжнародному авіасалоні Airshow China 2021, який проходить з 28 вересня по 3 жовтня в м. Чжухай.

За повідомленнями китайських ЗМІ, ракета-носій, розроблена для запусків пілотованих космічних кораблів нового покоління відповідно до китайської програми розвитку пілотованих польотів, буде характеризуватися високою надійністю і безпекою.

Згідно з даними, ракета висотою 90 м буде складатися з головного обтічника, трьох ступеней (кожна по 5 м в діаметрі), прискорювачів і системи аварійного порятунку, стартова маса ракети буде досягати 2211 тонн, на навколоземну орбіту зможе виводити до 70 тонн корисного навантаження, на місячну орбіту – до 25 тонн.

«В даний час ракета все ще знаходиться на стадії розробки», – підкреслюється в повідомленні.

Вказується, що ракета нового покоління повинна буде розширити можливості Китаю в сфері пілотованої космонавтики. Успіх в розробці ракет серії Chang’e-5 дозволив Китаю вести міжпланетні дослідження і масштабне будівництво власної космічної станції.

Однак можливості ракети Chang’e-5 все ще обмежені – вона може виводити тільки 25 тонн корисного навантаження на низьку навколоземну орбіту. Тому для реалізації пілотованих місій на Місяць та інших дослідницьких місій Китаю необхідно розробити більш потужні ракети.

Нова ракета буде мати такий же діаметр – 5 метрів – як і Chang’e-5, але буде на одну третину вище. Вказується, що її планують використовувати в майбутніх пілотованих місіях з обльоту Місяця і посадки на поверхню природного супутника Землі, а також в будівництві місячної бази.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України