Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Супутникові знімки допомагають контролювати кризу,викликану виверженням вулкану

Вже більше тижня після виверження вулкана Кумбре Вієха супутникові знімки допомагають владі контролювати кризу. Супутники Sentinel європейської супутникової мережі Copernicus надають важливі дані, для вимірювання викидів газу та оцінки збитків. Служба з управління надзвичайними ситуаціями Copernicus щоденно надає карти моніторингу потоку лави та оцінки площі пошкоджених територій. 29 вересня стало відомо, що розплавлена лава зруйнувала 656 будинків і розтягнулася на площі 267 гектарів.

За даними супутника Sentinel 5 вдалось встановити, що шлейфи діоксиду азоту (SO2), який викидається в атмосферу під час горіння, розтягнулись на тисячі кілометрів. Комбінуючи супутникові дані і метеорологічні моделі, Служба моніторингу атмосфери здатна передбачити еволюцію шлейфу (SO2), який в найближчі дні досягне Північного Льодовитого океану через південну Іспанію, Італію і Балкани, перш ніж спрямує в Атлантичний океан. Незважаючи на вражаючі концентрації, які відображають супутникові карти, вчені сходяться на думці, що ці концентрації не шкідливі для здоров’я або навколишнього середовища. Вони залишаються на висоті 5000-10000 метрів і не матимуть особливого впливу на якість повітря або кислотні дощі.

Супутники також дають більш чітке уявлення про зону виверження. Космічний апарат Sentinel 2 зняв один з перших безхмарних знімків частини великого потоку лави до того, як супутник NASA / USGS Landsat 8 захопив повну сцену.

Супутникова візуалізація не є передбачуваною наукою. Отримання хороших знімків сильно залежить від погодних умов, а супутники, що спостерігають за Землею, повторно проходять певне місце лише через декілька днів. Ключовою особливістю аналізу супутникових знімків є те, як вони отримані та оброблені. Фахівці застосовують спеціальні фільтри, щоб підкреслити певні аспекти такі, як вологість або потік лави.

Іноді супутникові зображення можуть неправильно тлумачити. Минулого тижня, коли Служба моніторингу атмосфери показала викиди діоксиду сірки з вулкана, багато хто кинувся попереджати про можливу хмару SO2, яка вплине на Європу. Слід зазначити, що ці викиди залишаються у верхніх шарах атмосфери і не впливають на якість повітря. Гази з вулкана Ла-Пальма, безумовно, менш шкідливі, ніж SO2, які ми генеруємо від спалювання викопного палива.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України