Індійська організація космічних досліджень (ISRO) планує у 2024 році провести перший раунд випробувань в рамках своєї місії зі створення власної космічної станції Індії, яка стане центром для проведення досліджень в умовах мікрогравітації, міжнародного наукового співробітництва і подальших досліджень у галузі космічної біології та медицини, повідомив голова ISRO С. Соманатх 18 січня під час Індійського міжнародного наукового фестивалю у Фарідабаді. За його словами, космічне агентство зараз зосереджено на створенні “Bharatiya Antariksha Station”, що перекладається як «Індійська космічна станція», попередня версія якої, як очікується, з’явиться до 2028 року.
У листопаді 2023 року прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді провів нараду, де було затверджено мету розробити пілотовану космічну станцію до 2035 року. Після цього глава ISRO зазначив, що агентство активно взаємодіє з представниками космічної індустрії з метою виведення першого модуля на орбіту до 2028 року.
Спочатку планується створити автоматичну станцію, яку до 2035 року планується перетворити на пілотовану.
Індійська космічна станція матиме командний модуль екіпажу, модуль середовища існування, силовий модуль і порти для стикування. Очікується, що вся конструкція матиме масу близько 25 т, яка буде збільшена в майбутньому в залежності від розширення станції.
Успіхи в реалізації цих планів стали можливими після двох успішних місій ISRO у 2023 році: м’якої посадки зонда Chandrayaan-3 на Місяць у серпні та успішного виведення космічного апарата Aditya-L1 на орбіту для вивчення Сонця у вересні.
Департаменту космосу, який контролює діяльність ISRO, також було доручено розробити дорожню карту для майбутніх місій Індії з дослідження Місяця, які, по суті, будуть спрямовані на: планування наступних серій місії Chandrayaan; розробку ракети-носія наступного покоління (Next Generation Launch Vehicle, NGLV), яка буде оснащена для виконання місій з повернення; будівництво нового стартового майданчика та створення орієнтованих на людину лабораторій і відповідних технологій.
Вчені ISRO заявили, що Індійська космічна станція слугуватиме для Індії воротами для міжпланетних місій, а також стане міжнародною платформою для спільних космічних досліджень.